معرفی و کاربرد جاقاشقی داخل کابینت

معرفی و کاربرد جاقاشقی داخل کابینت

معرفی و کاربرد جاقاشقی داخل کابینت

نحوه چیدمان داخل کابینت آشپزخانه از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا اگر به صورت اصولی چیده شود به لوازم داخل آن همچون قاشق، چنگال، ظرف‌ها، قابلمه‌ها و غیره نظم می‌دهد. برای نظم و ترتیب دادن به لوازم آشپزخانه نیز لوازم بسیاری همچون باکس‌ها و جاقاشقی داخل کابینت وجود دارند که با استفاده از آنها می‌توانید از فضای داخلی کابینت‌های خود استفاده بهینه کنید.

اما کاربرد جاقاشقی داخل کابینت چیست و چه کمکی به چیدمان کابینت آشپزخانه می‌کند؟ جاقاشقی از جمله ابزار کمکی بسیار مهمی است که دارای انواع مختلفی است که در تمامی آشپزخانه‌ها پیدا می‌شود. جاقاشقی داخل کابینت نیز یکی از مدل‌های پرکاربرد و شیک جاقاشقی است و همانطور که از نام آن پیداست، درون کابینت قرار می‌گیرد به لوازم شما نظم و ترتیب می‌دهد.

بنابراین اگر می‌خواهید آشپزخانه‌ای مرتب داشته باشید باید برای تمامی وسایل و لوازم آن جای مشخصی در نظر بگیرید. اصلی‌ترین کاربرد جاقاشقی داخل کابینت نیز همین است و یک محفظه مشخص جهت نگهداری از سرویس قاشق و چنگال برای شما فراهم می‌آورد. در ادامه این مطلب انواع جاقاشقی و کاربرد جاقاشقی داخل کابینت را به شما معرفی کرده و نکات مهم در انتخاب جاقاشقی داخل کابینت را نیز مورد بررسی قرار می‌دهیم. جهت خرید جای قاشق و چنگال در سایت خانه آرا روی لینک کلیک کنید.

کاربرد جاقاشقی داخل کابینت چیست؟

جاقاشقی داخل کابینت دارای چندین محفظه‌ جداگانه‌ کوچک و بزرگ برای قرار دادن اقلام مختلف مربوط به سرویس قاشق و چنگال است که آن‌ها را از یکدیگر جدا کرده و نظم خاصی به لوازم شما می‌دهد. بدین ترتیب به راحتی می‌توانید لوازم موردنیاز خود را از باکس جاقاشقی پیدا کنید و دیگر به دنبال هیچ چیز نگردید.

از دیگر کاربرد جاقاشقی داخل کابینت می‌توانیم به استفاده بهینه از فضای آشپزخانه اشاره کنیم که با ایجاد فضایی مناسب به شما کمک می‌کند تا به جای قرار دادن تمامی لوازم خود در یک باکس، آنها را به صورت مجزا و در یک محفظه شیک نگهداری کنید. دیگر نیازی به استفاده از ظروف پلاستیکی و جاگیر برای قرار دادن قاشق و چنگال خود ندارید و با استفاده از جاقاشقی داخل کابینت می‌توانید آنها را به صورت منظم و مرتب در کابینت قرار دهید.

از همه مهم‌تر آنکه دیگر قاشق، کارد، چنگال و سایر لوازم شما در معرض دید قرار ندارند و این امر به حفظ جذابیت بصری دکوراسیون آشپزخانه کمک بسیاری می‌کند. بنابراین اگر به فکر نظم و ترتیب دادن به لوازم آشپزخانه خود هستید حتما جاقاشقی داخل کابینت را امتحان کنید.

بررسی انواع جاقاشقی

جاقاشقی‌ها دارای مدل‌های مختلفی هستند که هریک از آنها در یک قسمت از آشپزخانه قرار می‌گیرند و در جنس‌هایی همچون چوبی، پلاستیکی، استیل و شیشه‌ای تولید می‌شوند. در میان مدل‌های متنوع جاقاشقی موجود در بازار، جاقاشقی داخل کابینت به عنوان بهترین محصول جهت نگهداری از سرویس قاشق و چنگال شناخته می‌شود که جای خاصی اشغال نمی‌کند و در معرض دید نیز قرار ندارد. با این حال انواع مدل‌ جاقاشقی شامل:

جاقاشقی آویزی

                                                  

جاقاشقی آویزی یکی از رایج‌ترین انواع جاقاشقی است که در اکثر آشپزخانه‌ها وجود دارد و برای استفاده از آن به فضای زیادی احتیاج ندارید. جاقاشقی آویزی به دلیل اندازه کوچک، معمولا یا به دیوار نصب شده و یا از جاظرفی آویزان می‌شود. این نوع جاقاشقی چندان بزرگ نیست و برای قاشق و چنگال‌های دم دستی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این رو محفظه‌ای مناسب برای نگهداری از تمامی قاشق و چنگال‌ها نبوده و از جذابیت بصری زیادی برخوردار نیست.

جاقاشقی کنار سینک

                                                

از دیگر انواع جاقاشقی می‌توانیم به جاقاشقی کنار سینک اشاره کنیم و همانطور که از نام آن پیداست در کنار سینک ظرفشویی قرار می‌گیرد و در ابعاد مختلف ساخته می‌شود. در انتهای این نوع جاقاشقی چندین سوراخ وجود دارد تا آب حاصل از شستشوی کارد، قاشق و چنگال‌ها از این سوراخ‌ها خارج شود. جاقاشقی کنار سینک به دلیل قرار داشتن در معرض آب و رطوبت باید از جنس استیل و یا پلاستیک ساخته شود تا پس از مدتی دچار آسیب و زنگ زدگی نشود و مقاومت بالایی در مقابل رطوبت داشته باشد. با این حال این مدل جاقاشقی در آشپزخانه بسیار کاربرد دارد و برای استفاده روزانه مناسب‌ترین گزینه محسوب می‌شود.

جاقاشقی رومیزی

جاقاشقی رومیزی نیز یکی دیگر از انواع جاقاشقی است که صرفا جنبه تزئینی داشته و بر روی میز آشپزخانه و یا میز ناهارخوری گذاشته می‌شود. در این نوع جاقاشقی معمولا قاشق چنگال‌های دم دستی و یا پذیرایی قرار داده می‌شود و ظرفیت بالایی ندارد. یعنی شما می‌توانید قاشق و چنگال دم دستی خود را در این جاقاشقی قرار دهید و آن را بر روی میز و یا اپن بگذارید.

جاقاشقی داخل کابینت

                

جاقاشقی داخل کابینت نیز در حال حاضر به عنوان یکی از پرکاربردترین ابزار کمکی آشپزخانه شناخته می‌شود که نظم و ترتیب خاصی به سرویس قاشق و چنگال شما می‌دهد و برای تمامی لوازم از کارد میوه خوری و قاشق کوچک مرباخوری تا کفگیر و ملاقه، جای مشخصی دارد. از همه مهم‌تر آنکه درون کشوی کابینت طراحی می‌شود و در معرض دید قرار ندارد.

بنابراین با توجه به نیاز خود می‌توانید یکی از چهار مدل جاقاشقی را برای آشپزخانه خود خریداری کنید. اما پیشنهاد ما به شما خرید جاقاشقی کنار سینک یا آویزی برای استفاده روزمره و خرید جاقاشقی داخل کابینت نیز برای نگهداری از تمامی قاشق و چنگال‌ها است. بدین ترتیب برای استفاده روزمره و کلی خود دو باکس مجزا و کاربردی خواهید داشت.

نکات مهم در انتخاب جاقاشقی داخل کابینت

برای خرید جاقاشقی داخل کابینت باید به چندین نکته مهم توجه داشته باشید تا بتوانید بهترین نوع جاقاشقی را متناسب با نیاز و کابینت‌های خود انتخاب نمایید. جنس جاقاشقی داخل کابینت مهم‌ترین نکته‌ای است که باید به آن توجه داشته باشید زیرا جنس جاقاشقی ارتباط مستقیمی با طول عمر آن دارد و باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد. جاقاشقی‌های داخل کابینت معمولا از جنس پلاستیک مرغوب و مقاوم ساخته می‌شوند تا به راحتی در کابینت جاسازی شده و قابلیت شستشو نیز داشته باشد.

نکته دیگری که در هنگام خرید این محصول کاربردی باید به آن توجه داشته باشید، ابعاد کشوی کابینت شما است؛ زیرا این جاقاشقی‌ها باید در ابعاد و اندازه متناسب با کشو ساخته شوند تا به راحتی در آن قرار گیرند. تعداد محفظه‌های جاقاشقی داخل کابینت نیز نکته مهم دیگری است که باید به آن توجه داشته باشید زیرا این جاقاشقی‌ها در ابعاد مختلف ساخته می‌شوند و مسلما هرچه ابعاد کوچیک‌تری داشته باشد، تعداد محفظه‌های آن برای قرار دادن قاشق، چنگال، ملاقه و غیره نیز کمتر خواهد بود.

جمع بندی

جاقاشقی یکی از لوازم پرکاربرد در آشپزخانه است که برای نگهداری قاشق، چنگال، کارد و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد و دارای انواع مختلفی است. جاقاشقی داخل کابینت یکی از مدل‌های پرطرفدار جاقاشقی است که برخلاف سایر مدل‌ها در داخل کشوی کابینت نصب می‌شود و در معرض دید قرار ندارد.

مهم‌ترین کاربرد جاقاشقی داخل کابینت «استفاده بهینه از فضای آشپزخانه» و «نظم و ترتیب دادن به لوازم» است. بنابراین با خرید جاقاشقی داخل کابینت می‌توانید به آشپزخانه خود نظم و ترتیب بدهید و برای نگهداری از سرویس قاشق و چنگال روزانه و پذیرایی خود یک محفظه شیک و کاربردی داشته باشید.

فروشگاه اینترنتی آی قفل

 

 

ارسال دیدگاه

    هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.