با این خوراکی ها سیر بمون و لاغر شو

با این خوراکی ها سیر بمون و لاغر شو

با این خوراکی ها سیر بمون و لاغر شو!

میان‌وعده‌ها می‌توانند نقش مهمی در رژیم غذایی سالم ایفا کنند. آنها می‌توانند به شما کمک کنند تا سطح انرژی خود را در طول روز حفظ کنید، مصرف مواد مغذی خود را افزایش دهید و از پرخوری در وعده‌های اصلی جلوگیری کنید. برای اینکه یک میان‌وعده سیرکننده باشد، باید حاوی پروتئین، فیبر یا ترکیبی از هر دو باشد. پروتئین باعث افزایش احساس سیری و ترشح هورمون‌های سیری می‌شود. فیبر نیز با تنظیم اشتها و کاهش سرعت هضم به ایجاد احساس سیری کمک می‌کند.

غذا‌هایی که حاوی هر دو مورد هستند، جزو بهترین میان‌وعده‌ها برای سیری و پیشگیری از پرخوری به شمار می‌آیند. یکی دیگر از نکات مهم درمورد میان‌وعده‌ای که شما را سیر کند، انتخاب غذایی است که قند زیادی نداشته باشد.

در ادامه به معرفی 6 میان‌وعده مقوی و سیرکننده می‌پردازیم که خوردن آن‌ها در مدیریت وزن و پیشگیری از پرخوری مؤثر است:

سیب میوه‌ای سرشار از فیبر است و بادام زمینی هم چربی‌های سالم، پروتئین گیاهی و فیبر را فراهم می‌کند. ترکیب این دو خوراکی تقریباً تمام مواد مغذی لازم برای سیرکننده بودن یک میان‌وعده را در خود دارد.

تحقیقات نشان می‌دهد وقتی وعده‌های غذایی شما شامل سیب زمینی باشد، مدت طولانی‌تری احساس سیری خواهید داشت. در نتیجه احتمال اینکه پرخوری کنید کاهش می‌یابد. برای تهیه یک میان‌وعده خوشمزه و آسان می‌توانید به سراغ پوره سیب زمینی بروید.

تخم‌مرغ به لطف محتوای پروتئینی خود، بسیار سیرکننده است. اگرچه تخم‌مرغ حاوی کلسترول است، اما مطالعات اخیر نشان می‌دهد مصرف متوسط تخم مرغ (3 تا 4 عدد در هفته)، میزان تنگی عروق را کاهش می‌دهد و از این طریق احتمال بیماری‌های قلبی را پایین می‌آورد.

خوردن یک یا دو عدد میوه در طول روز به ایجاد احساس سیری کمک می‌کند و اجازه نمی‌دهد برای سرکوب حس گرسنگی به سراغ میان‌وعده‌های فراوری‌شده و ناسالم بروید. میوه‌های ساده و در دسترسی چون: موز، سیب، گلابی، انگور، پرتقال و ... بهترین گزینه‌های برای میان‌وعده به شمار می‌آیند.

آجیل یک میان وعده مغذی است که تعادل کاملی از چربی‌های سالم، پروتئین و فیبر را فراهم می‌کند. آجیل علاوه بر فواید متعددی که برای حفظ سلامتی دارد، یک گزینه بسیار مناسب و سیرکننده برای میان‌وعده هم به شمار می‌آید. هم‌چنین مطالعات نشان می‌دهد که مصرف آجیل به‌عنوان میان‌وعده به کاهش وزن و تثبیت آن کمک می‌کند.

ترکیب شکلات تلخ و بادام یک ترکیب برنده است، زیرا شکلات تلخ حاوی آنتی اکسیدان و بادام منبع غنی از چربی‌های سالم است. برای بهره‌مندی از فواید این ترکیب می‌توانید به سراغ شکلات‌های آماده‌ای بروید که حاوی مغز بادام هستند، یا خودتان در خانه یک تخته شکلات تلخ ذوب کنید و روی یک مشت بادام بریزید و از خوردن این میان‌وعده خوش‌طعم لذت ببرید.

با انتخاب میان‌وعده‌های سالم و سیرکننده می‌توانید به مدیریت وزن و پیشگیری از پرخوری کمک کنید. میان‌وعده‌های معرفی‌شده در این مقاله گزینه‌های خوبی برای این منظور هستند.

فروشگاه اینترنتی آی قفل

 

ارسال دیدگاه

    هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.