آموزش باز کردن قفل درب اتاق خواب قفل شده

آموزش باز کردن قفل درب اتاق خواب قفل شده

آموزش باز کردن قفل درب اتاق خواب قفل شده

جا گذاشتن یا گم کردن کلید درب می تواند یکی از بدترین اتفاقاتی باشد که پس از پشت سرگذاشتن یک روز شلوغ برایتان رخ می دهد، به خصوص اگر برای ورود به خانه یا اتاق عجله نیز داشته باشید. آموزش باز کردن قفل درب اتاق خواب قفل شده شامل راه حل هایی است که می‌ توانند در این مواقع به کمک شما بیایند و شما را از سردرگمی ها نجات دهند؛ بنابراین در مواجه با این پرسش که در مواقع اضطراری چگونه درب قفل شده را باز کنیم؟ باید این گونه پاسخ دهیم که قبل از هرچیز شما باید بدانید که برای باز کردن قفل های مختلف تکنیک های گوناگونی وجود دارد، به همین دلیل است که در این مطلب روش های مختلف باز کردن قفل های قدیمی و قفل‌های هوشمند را به طور جداگانه بررسی خواهیم کرد تا در صورت روبرو شدن با هریک از آن‌ها بتوانید از یک روش مناسب کمک بگیرید.

چندین روش برای آموزش باز کردن قفل درب اتاق خواب قفل شده

آموزش باز کردن قفل درب اتاق خواب قفل شده با توجه به نوع قفل به کار برده شده، می تواند متفاوت باشد؛ بنابراین باید باتوجه به نوع قفل به کار برده شده بهترین روش را برای بازکردن انتخاب کرد تا بدون دردسر درب باز شود. این روش ها را می توان به دو دستۀ کلی تقسیم کرد:

روش های باز کردن قفل های معمولی

قفل های سنتی ممکن است مشکلات فراوانی را برای ما ایجاد کنند، برای مثال گاهی پیش می آید که بدون هیچ دلیلی کلید درون این قفل‌ها می شکند و شما را پشت درب منزل یا اتاق به دام می اندازد. در این مواقع بهترین کار برای باز کردن قفل درب های قدیمی به کارگیری یکی از روش‌های زیر است:

کمک گرفتن از یک کلیدساز

می توان گفت بهترین روش برای باز کردن قفل های معمولی کمک گرفتن از یک کلیدساز ماهر است. در هر حال باید در نظر بگیرید که اطلاع دادن به کلیدساز و حضور وی در محل نیز وقت بسیار زیادی را از شما خواهد گرفت. باید بدانید در مواردی که درب را قفل کرده باشید یا کلید برروی آن طرف قفل باقی مانده باشد، باز کردن قفل راحت نخواهد بود و کمک خواستن از کلیدساز برای باز کردن درب منطقی‌ترین روش است.

استفاده از کلید یدک

در بیشتر موارد تمامی قفل های قدیمی دارای چندین کلید بوده؛ در نتیجه بدون دردسر می توان از آن کلیدهای یدک برای بازکردن قفل استفاده کرد البته این راه حل در صورتی می‌ واند رضایت‌بخش باشد که شما کلید یدک را جایی بیرون از محوطۀ اتاق یا خانه نگهداری کرده باشید و کلیدی روی قفل در آن طرف درب وجود نداشته باشد.

استفاده از کارت اعتباری

شرط استفاده از این روش این است که درب قفل نباشد، در غیر این صورت نمی توان از این روش برای باز کردن درب استفاده کرد. برای این کار کافی است کارت را وارد شکافی کنید که ما بین چارچوب و درب وجود دارد. در ادامه باید کارت را خلاف جهتی که دستگیره درب وجود دارد خم کرده تا درب باز شود. به جز کارت اعتباری از هر شئ نازک و دارای انعطافی می‌‌ وان در این روش استفاده کرد. برای مثال با استفاده از یک چاقوی بسیار نازک و منعطف نیز در این موارد می توانید درب را به راحتی باز کنید.

روش های باز کردن قفل های دیجیتال

 

احتمالاً شما هم بر این باور هستید که ماندن پشت درب‌هایی که به قفل های دیجیتال مجهز هستند کمی ترسناک تر از درب هایی با قفل های معمولی است اما جالب است بدانید آموزش باز کردن قفل درب اتاق خواب قفل شده مجهز به این نوع قفل ها به مراتب راحت تر است. در ادامه برای آموزش باز کردن قفل درب اتاق خواب قفل شده چندین روش مخصوص قفل های هوشمند را باهم بررسی خواهیم کرد:

 

         

 

 

برخورداری از چند روش برای بازگشایی

معمولاً دستگیره‌های هوشمند از چندین روش مختلف برای باز شدن پشتیبانی می کنند؛ بنابراین در این موارد آموزش باز کردن قفل درب اتاق خواب قفل شده بسیار راحت تر خواهد بود. در بیشتر موارد می توان این قفل ها را بدون دردسر و با یکی از روش های جایگزین به راحتی باز کرد. برای مثال اگر برروی درب اتاق خواب شما دستگیره هوشمند اثرانگشتی نصب است اما در حال حاضر با اثرانگشتتان نمی‌ وانید آن را باز کنید، بهتر است از رمز تعریف شده برای باز کردن آن استفاده کنید.

استفاده از گوشی تلفن همراه

بعضی قفل های الکترونیکی از طریق وای فای یا بلوتوث به گوشی تلفن همراه یا ویندوز متصل می شوند. اگر قفل درب شما به این ویژگی مجهز باشد، در این مواقع به راحتی می توانید از این قابلیت استفاده کرده و درب را باز کنید. این قابلیت به کمک سیگنال هایی که بین قفل و دستگاه هوشمند شما رد و بدل می گردد، این امکان را برای شما میسر می کنند.

 

 

          

 

تماس با پشتیبانی قفل ها

در این زمان است که اگر از یک شرکت معتبر خرید خود را انجام داده باشید، می توانید از خدمات پس فروش آن ها کمک بگیرید. اگر قفل دیجیتال شما با هیچ کدام از روش های جایگزین باز نمی شود، حتماً با تیم پشتیبانی تماس گرفته تا بتوانند در کوتاه‌ترین زمان ممکن به کمک شما بیایند.

 

           

 

کلام پایانی

آموزش باز کردن قفل درب اتاق خواب قفل شده شامل روش های بسیار متنوعی است که می توان از آن‌ها برای بازگشایی درب ها استفاده کنید. اما می توان گفت قفل های قدیمی همیشه گرفتاری هایی را برای افراد ایجاد می کنند که غیرقابل پیش بینی و کاملاً اتفاقی هستند، ‌بهترین روش برای آن که گرفتار دردسرهای قفل‌های قدیمی نشوید این است که برای درب‌ اصلی  و درب اتاق های منزل خود قفل هوشمند تهیه  کنید تا در صورتی فراموشی یکی از روش های بازگشایی درب، به راحتی از روش های جایگزین دیگر استفاده کنید. همچنین دستگیره های هوشمند در کنار این تنوع و آسودگی خیال، امینت بسیار بالایی را در اختیار کاربران قرار می دهند.

سؤالات متداول

آیا می توان از روش های مختلفی برای باز کردن قفل های هوشمند استفاده کرد؟

بله، معمولاً هر دستگیره هوشمند از چندین روش پشتیبانی می کند.

آیا ممکن است با گوشی تلفن همراه قفل‌ دیجیتال را باز کرد؟

بله، بعضی از قفل ها به قابلیت کنترل از راه دور مجهز هستند که می‌ واند بسیار کارآمد باشد.

آیا می توان از تیم پشتیبانی قفل هوشمند برای بازگشایی درب کمک گرفت؟

شما تنها در صورتی که از یک شرکت معتبر خرید کرده باشید می توانید از تیم پشتیبانی درخواست کمک کنید.

بهترین روش برای جلوگیری از حواث احتمالی قفل های قدیمی چیست؟

استفاده از قفل های الکترونیکی بهترین روش برای جلوگیری از حوادث احتمالی پیش آمده برای قفل‌های قدیمی است.

 

فروشگاه اینترنتی آی قفل

 

ارسال دیدگاه

    هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.