خرید قفل|قفل درب چوبی

خرید قفل

خرید قفل|قفل درب چوبی

انتخاب بهترین قفل درب‌ چوبی و آهنی بسیار مهم است، زیرا باعث ایجاد امنیت در ساختمان شما می شود. قفل به عنوان مانعی برای ایمن سازی درب آپارتمان و حفظ حریم خصوصی‌تان عمل می‌کنند. هنگام خرید قفل درب کارآیی و کیفیت بسیار مهم است، زیرا هر ساله حدود دو میلیون قفل درب چوبی (منزل یا شرکت) شکسته می‌شود.

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

قفل درب چوبی

همانگونه که یک ساختمان و کلیه ی بخش های آن از جمله اتاق خواب، سرویس بهداشتی و قسمت ورودی نیازمند درب هستند، درب های نصب شده نیز جهت ایجاد امنیت احتیاج به قفل دارند. در میان انواع قفل های درب ساختمانی موجود در بازار مجموعه ای از قفل درب چوبی نیز وجود دارد که بیشتر برای درب داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

قفل هایی مخصوص سرویس بهداشتی با درب های آلومینیومی و چوبی، قفل کمکی یا مازاد که بدون دستگیره بوده و در کنار قفل های دستگیره دار به افزایش امنیت کمک می کند، قفل غلطکی که اغلب برای نصب درون درب کمد کتیبه مناسب است، قفل های کلیدی که نرخ مناسب و عرض متنوع، باعث افزایش محبوبیت آنها شده است، قفل شاخدار که جهت نصب درون درب های ریلی تولید می شود، قفل ضد سرقت که ایمنی بیشتری نسبت به مدل های دیگر دارد.

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل
خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

انواع قفل درب چوبی

وقتی صحبت از حفاظت از خانواده و دارایی‌ها به میان می‌آید، باید حداکثر احتیاط لازم را بکار برد و از روش‌های مختلف برای جلوگیری از حمله یا سرقت استفاده کرد. این محصول یکی از پر فروش ترین یراق آلات موجود در بازار محسوب می شود، انتخاب قفل درب حیاط کارمد می تواند یکی از اقدامات پیشگیرانه برای عدم ورود افراد سارق و بهترین روش محافظت از منزل در نبودتان به شمار آید.

قفل درب چوبی جزء پر فروش ترین انواع قفل درب به شمار می رود،که به دسته های متعددی طبقه بندی می شوند.
قفل های مکانیکی درب چوبی یکی از انواع قفل های قدیمی محسوب می شود که هنوز هم طرفداران بسیاری دارد. با گذر زمان این قفل ها شکل جدیدتری به خود گرفتند اما ساختار آن ها بر اساس همان اصول اولیه قفل مکانیکی کار می کند.

قفل درب چوبی

به طور عمده دو نوع قفل درب چوبی وجود دارند که می‌توانند برحسب نوع فضا (مسکونی یا تجاری) مورد استفاده قرار گیرند:

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

قفل مکانیکی درب چوبی

این نوع قفل درب چوبی یک وسیله مکانیکی است که میتواند درب را بسته نگه داشته  تا زمانی که مکانیزم رهاسازی فعال شود. برای این منظور نیاز به یک قفل، کلید و دستگیره است. قفل‌های مکانیکی ارزان‌تر از دیگر قفل‌های بازار هستند. اگر ابزار مناسبی دارید و کمی هم دست به آچار هستید، می‌توانید خودتان به راحتی یک قفل مکانیکی (سنتی، کلیدخور) را بر روی درب چوبی خود نصب کنید.

وقتی مردم به یک مکان ایمن فکر می‌کنند، ابتدا تصویر قفل مکانیکی به ذهن‌شان می‌رسد. اما برای این نوع قفل‌ها باید تمام جوانب لازم را در نظر بگیرید. اگر قفل‌های مکانیکی درجه یک (دارای کیفیت ساخت بالا هستند) و با امنیت بالا را انتخاب می‌کنید، باید بدانید این قفل‌ها می‌توانند به اندازه ماهیت‌شان از فضای داخلی شما مراقبت کنند.

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

قفل کلیدی

قفل کلیدی معمولا مناسب برای درب اتاقی هستند و بلبرینگی که موجب روان بودن محصول می باشد در آن ها تعبیه شده است. قفل کلیدی موجود در فروشگاه ابزار یراق با کیفیت و مقاوم هستند و تماما دارای گارانتی می باشند.

این نوع قفل‌ ها در اصل یکی از یراق ‌آلاتی هستند که روی انواع درهای چوبی و فلزی کاربرد دارد.برای نصب این نوع قفل‌ها ابتدا باید محل قرار گرفتن آن‌ها را روی در درست کنید؛ این کار برای درب‌های چوبی با دستگاه دریل و برای درب‌های فلزی به کمک انواع فرز انجام می‌شود.

قفل سرویس

یکی از نکاتی در سرویس های بهداشتی اماکن عمومی مانند پارک ها، ترمینال ها، فرودگاه ها و … بسیار مورد توجه قرار می گیرد، قفل درب این مکان ها است. اصولا اگر درب چنین مکانی از یک قفل خوب و سالم بهره مند نباشد اصلا مورد استفاده قرار نخواهد گرفت.مغزی قفل درب سرویس همراه دستگیره موجود بوده و  به صورت یک میله ی چهارگوش درون آن قرار میگیرد. با استفاده از دستگیره می توان میله را چرخاند و از قفل استفاده کرد.

قفل سوئیچی

قفل سوئیچی امکان باز و بسته کردن درب ها را دارد. این نوع قفل از دو اهرم ساخته شده که یک اهرم بلند هدایت کننده که نوع حرکت آن ها کشویی می باشد و تعدادی خار نیز در این قفل به کار رفته است که برای باز کردن هر جعبه توسط یک کلید سوئیچی مناسب است.ساختار قفل سوئیچی معمولا از جنس فلز بوده است که از مقاومت بالایی برخوردار هستند . ممکن است جنس این قفل‌ها از برنج نیز باشد که می توان در برابر خوردگی و عوامل آسیب زای دیگری مثل رطوبت و آسیب های مکانیکی مقاومت خوبی از خود نشان دهد.

قفل درب حیاط

برای هر فردی حفظ امنیت ساختمان چه مسکونی و چه اداری بسیار مهم و حیاتی است.مهم ترین اقدام مورد نیاز برای ایجاد و حفظ این امنیت از اولین درب ورودی هر ساختمانی شروع میشود.از آنجا که در گذشته به درب های ورودی هر ساختمانی درب حیاطی گفته میشد قفل های مخصوص آن ها نیز قفل درب حیاط نام گرفت.تا حدود 2 دهه پیش قفل هایی که برای این درب ها استفاده میشد قفل های معمولی بود توسط زنجیر به آیفون وصل میشد و معایب بسیار داشتند همچون عدم امنیت کافی.با پیشرفت فوق العاده علم در دهه اخیر قفل هایی طراحی و ساخته شدند که امکانات بسیار کاربردی در اختیار انسان قرار دادند.

قفل دیجیتال درب چوبی

یکی در دیگر از انواع قفل درب چوبی که بسیار محبوب است، قفل‌های الکترونیکی هستند. این قفل‌ها با استفاده از نیروی برق یا باتری کار می‌کنند و مجهز به انواع تکنولوژی‌های خاص هستند.

برای مثال، کاربر می‌تواند با استفاده از قفل اثرانگشتی به راحتی در کمترین زمان وادر محیط داخلی خود شود، حتی برخی از قفل‌های هوشمند دیجیتال از نوع قفل صفحه کلید رمزی هستند، به طوری که کاربر با وارد کردن پین کد یا رمز عبور، به محیط  داخل دسترسی خواهد داشت.

همچنین این قفل‌ها دارای قابلیت دوگانه هستند، یعنی هم به صورت دیجیتال و هم مکانیکی کار می‌کنند. این می‌تواند ویژگی خوبی برای افرادی باشد که ممکن است رمز عبور خود را فراموش کرده‌اند و یا با قطعی برق و مشکلات دیگر مواجه می‌شوند.

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل
قفل دیجیتال درب چوبی

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

خرید قفل خرید قفل خرید قفل

آشنایی با ساختار و کارکرد قفل درب چوبی

ساختار قفل درب برای تمامی قفل های درب ضد سرقت، حیاط و درب چوبی به یک صورت است. هر قفل دارای یک مغزی یا توپی است که با وارد کردن کلید مخصوص امکان باز شدن قفل وجود دارد. با اینکه تمامی قفل های درب اتاق و درب ضد سرقت دارای مغزی هستند اما مغزی قفل درب چوبی متفاوت تر نسبت به بقیه است. مهم ترین قسمت درب ضد سرقت قفل آن می باشد و یک درب بدون قفل با کیفیت امنیتی نخواهد داشت.

قفل درب چوبی ضد سرقت به این صورت است که دارای دو طرف دستگیره و یک مغزی است که داخل آن قرار دارد. کلید پس از ورود به قفل، وارد سوراخ مغزی قفل می شود و می توانید به راحتی با چرخاندن کلید درب را قفل یا باز کنید. در این حالت تنها زبانه به سمت جلو و عقب حرکت می کند.

ابزار لازم برای نصب مغزی و قفل درب چوبی شامل: مغار تخت نجاری، چکش، پیچ گوشتی و دریل است. ابتدای کار باید محل قرار گرفتن دستگیره و قفل را تعیین کنید. پس از اینکار با دریل و مته قالبی قالب چوب را سوراخ میکنید.

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

قفل سرویس بهداشتی با توجه به جنس درب انتخاب می‌شود. روی درب آلومینیومی از قفل با پهنای کم (4.5 سانتی‌متر) و روی درب چوبی از قفل با پهنای زیاد (6.5 سانتی‌متر) استفاده می‌شود.

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

برای انواع قفل درب چوبی بودجه خود را تنظیم کنید و به برند آن دقت نمایید.

در حالی که در بازار تنوع گسترده‌ای در انواع قفل درب چوبی وجود دارند، میزان هزینه‌ای که  برای قفل درب ورودی خانه یا محل کار خود خرج می‌کنید، بر روند صحیح عملکرد آنها تأثیر خواهد گذاشت. به عنوان مثال، افرادی که بودجه بیشتری دارند، می‌توانند به خرید باکیفیت‌ترین و بهترین قفل بازار فکر کنند.

برای بسیاری افراد، بهترین روش برای قضاوت در مورد کیفیت قفل درب چوبی، برند آن است. یک برند معتبر غالباً می‌تواند یک مهر تأیید بر کیفیت محصول باشد. از مارک‌های معتبر بازار همانند یوکا می‌توان نام بُرد که بالاترین دوام و گارانتی را ارائه می‌دهند. در این میان سعی کنید به کشور سازنده و شرایط فروش قفل مورد نظر نیز دقت کنید.

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل
آی قفل
ارسال دیدگاه