خرید قفل|بهترین جک‌ آرام ‌بند

خرید قفل|بهترین جک‌ آرام ‌بند

در هنگام انتخاب، نصب و استفاده از این جک ‌های آرام‌بند باید توجه کنید که بهترین جک آرام‌ بند را استفاده کنید اما ملاک بهترین بودن چیست؟ اینکه بهترین نوع جک آرام ‌بند را انتخاب کنید وابسته به این است که نوع نیاز خود را بدانید و با توجه به فاکتورهای مورد نظر بهترین را برای رفع نیازهایتان انتخاب کنید زیرا این جک‌ها در انواع مختلفی هستند و مهم نیست که شما یک جک باکیفیت و دارای برند را تهیه کرده باشید یا نه، وقتی که با نیاز شما مطابقت نداشته باشد دیگر بهترین بودن یا نبودن آن مهم نیست. پس به خوبی در مورد انواع جک‌ آرام ‌بند تحقیق کنید و بدانید با توجه به نیازتان کدام مدل برای شما مناسب است و سپس دست به انتخاب بزنید. برای انتخاب بهترین نوع این محصول باید به موارد زیر توجه داشته باشید:

– وزن درب ورودی: نوع جک آرام‌ بند شما باید با توجه به وزن دری که روی آن نصب می‌شود انتخاب شود تا به راحتی بتواند نیروی لازم برای بسته شدن آن را فراهم کند. اگر قدرت جک آرام ‌بند کمتر از وزن درب باشد به طبع درب به خوبی بسته نمی‌شود و اگر قدرت آن بیشتر از درب مورد نظر باشد باعث ایجاد صدا و حتی آسیب رساندن به در می‌شود؛ به خصوص اگر درب از نوع ظریف و یا شیشه‌ای باشد. برای اینکه جک عملکرد خوبی داشته باشد باید با توجه به وزن درب انتخاب شود و می‌توانید از انواع مختلف آن استفاده کنید.

– عرض درب مورد نظر: علاوه بر وزن درب، عرض آن نیز در انتخاب جک آرام ‌بند تاثیرگذار است و باید محصول انتخابی شما به گونه‌ای باشد که بتواند عرض درب را کنترل کرده و به خوبی آن را در چارچوب نصب شده هدایت کند. اگر وزن در کم باشد اما عرض آن زیاد، برای کنترل آن به نوع خاصی از آرام‌ بند نیاز دارید.

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل
آرامبند (2)
خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

 

گارانتی جک آرام‌ بند

برای گارانتی جک آرام بند با توجه به برندی که انتخاب می‌کنید، می‌تواند متفاوت باشد و از یک سال تا پنج سال متغیر است. توجه داشته باشید که خدمات پس از فروش و گارانتی محصول یکی از عواملی است که باعث می‌شود محصول برای شما بهترین کارایی را به ارمغان بیاورد. این نوع جک آرام‌بند ممکن است به تعمیرات نیاز داشته باشند و لازم است تا از خدمات پس از فروش آن اطمینان حاصل کنید.

 

تکنولوژی به کار رفته در جک آرام‌ بند

جک نصب شده شما باید از امکانات و تکنولوژی لازم برای کنترل درب در هنگام باز و بسته کردن برخوردار باشد تا پس از نصب یا حتی در حین آن به مشکل برنخورید. برای مثال در مورد تکنولوژی به کار رفته در جک آرام بند ، بعضی از انواع آن دارای توقف‌های دوتایی و یا سه تایی هستند که آن‌ها را به شما در ادامه‌ی همین مقاله معرفی خواهیم کرد.

 

برند های تولید کننده‌ی جک آرام‌ بند

امروزه به دلیل گستردگی بازار این محصولات انواع مختلفی از آن‌ها وجود دارد که هرکدام می‌توانند به نوبه‌ی خود برای شما بهترین باشند اما تعدادی از برندها هستند که به وفور در بازار یافت می‌شوند و تقریبا پرطرفدارترین جک‌ آرام ‌بند هستند از جمله مارک‌های شناخته شده در رده‌ی آرام‌بندها می‌توان به برندهای دورکس، NHN، برتا، کینگ، گلدن گیت و D.M.D اشاره کرد که طی تحقیقات انجام شده از مقبولیت قابل توجه‌ای در نزد کاربران و مصرف‌کنندگان برخوردار هستند.

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل
آرامبند (3)
خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل
خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

 

هزینه‌ و بودجه‌ی در نظر گرفته شده جک آرام بند

بعد از اینکه نوع جک آرام‌بند “Door closer” مناسب برای درب خود را تشخیص دادید باید با توجه به بودجه و هزینه‌ی خود دست به انتخاب بزنید. برای مثل شما حتی اگر بهترین برند این محصول را نیز پیدا کنید اگر بیشتر از بودجه‌ی مورد نظرتان باشد، انتخاب شما فایده‌ای ندارد. پس معقوله‌ی قیمت یکی از چیزهایی است که باید همواره در نظر داشته باشید.

به طور کلی، با توجه به موارد بالا انتخاب بهترین  جک آرام ‌بند به خودتان و نیازتان بستگی دارد و شاید یک محصول که برای دیگری کارکردی نداشته باشد، برای شما بهترین محصول محسوب شود؛ پس حتما به این موارد توجه کنید. از طرفی، در جهت آشنایی با بهترین جک‌ آرام ‌بند تعدادی از برندهای معروف در بالا نام برده شد که بیشتر فروشندگان و توزیع‌کنندگان این محصول از همین برندها استفاده می‌کنند زیرا به نوعی امتحان خود را پس داده‌اند و مورد اطمینان مشتری هستند.

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل
بهترین جک آرام بند
خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

 

انواع جک آرام ‌بند

معیارهای گوناگونی برای دسته‌بندی انواع جک‌ آرام ‌بند وجود دارد و به همین دلیل هم دسته‌بندی‌های متفاوتی برای آن انجام شده است که در ادامه به معرفی چند نوع از این دسته‌بندی‌ها خواهیم پرداخت:

دسته‌بندی اول:

 

1- جک آرام بند یک زمانه

در مدل یک زمانه، سرعت بسته شدن‌ جک‌ آرام‌بند تنظیم شده و منظم نمی‌باشد و آرام بسته شدن در را تضمین نمی‌کند. به همین دلیل، امروزه زیاد از این مدل استفاده نمی‌شود و جز مدل‌های اولیه‌ی این محصول محسوب می‌شود و به آن جک‌های آرام‌بند سری قدیم می‌گویند. علت بی‌صدا بسته نشدن درب، سرعت تنظیم شده در این جک‌ها می‌باشد که به صورت یکسره و بدون توقف بسته می‌شود. توجه داشته باشید که به طور کلی علت اینکه جک‌ آرام ‌بند صدا را کم می‌کند و سرعت را کنترل می‌کند، توقف‌های کمی است که در طول پروسه‌ی بسته شدن درب دارد و باعث دو سرعته و سه سرعته شدن می‌شود که در این مدل چنین چیزی وجود ندارد.

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل
آرامبند (6)
خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

 

2- جک آرام بند مدل دو زمانه

این مدل از جک‌ آرام‌ بند دو زمانه نسبت به مدل‌های جک آرام بند یک زمانه دارای امکانات پیشرفته‌تری می‌باشند. این مدل از جک‌های مورد نظر در واقع همان مدلی هستند که امروزه در درب‌های ساختمان‌های مختلف با انواع کاربری‌ها مشاهده می‌کنیم. جک‌ آرامبند دو زمانه  با داشتن دو توقف، یکی با سرعت بیشتر و یکی با سرعت کمتر، صدای نامطلوب را کاهش می‌دهند و باعث می‌شوند تا بسته شدن در مطلوب‌تر صورت بگیرد. کارکرد این جک آرام‌بند بدین صورت می‌باشد که ابتدا در با سرعت زیادی در حال بسته شدن می‌باشد و وقتی که به فاصله‌ی مشخصی از قفل می‌رسد، توقف صورت می‌گیرد و سرعت دوم که از اولی کمتر است ایجاد می‌شود.

 

3- جک آرام بند مدل سه زمانه

مدلجک‌ آرام ‌بند سه زمانه دارای سه توقف برای بسته شدن درب می‌باشند. این مدل برای قفل‌های برقی بسیار مناسب هستند زیرا به دلیل ساز و کار سه مرحله‌ای که دارند، فشار بیشتری به این قفل‌ها وارد می‌کنند تا زبانه‌ی درب در جایش قرار بگیرد و بسته شود. در واقع این آرام‌بند‌ها همان مراحل جک آرام ‌بند دو زمانه را دارند و تنها یک مرحله به آن اضافه شده است که فشار وارد شده بر در را بیشتر می‌کند. این مدل برای درب برقی بیشتر کاربرد دارند زیرا بسته شدن این درها به نیروی بیشتری نیاز دارد.

پس در دسته‌بندی اولیه، انواع مختلف آن بر اساس تعداد توقف‌هایی که جک آرام‌بند برای بسته شدن در می‌کند تقسیم‌بندی شده‌اند. به طور خلاصه، جک‌های آرام‌بند یک زمانه دارای یک توقف هستند و سرعت و صدا در آن کنترل نمی‌شود.

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل
آرامبند (7)
خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

جک‌ آرام‌بند دو زمانه و سه زمانه مانند هم عمل می‌کنند و بسته شدن در را هدایت و تنظیم می‌کنند، با این تفاوت که مدل‌های دو زمانه دارای دو توقف و مدل‌ها سه زمانه دارای سه توقف و قدرت بیشتری هستند.

دسته‌ی دوم:

 

1- آرام ‌بند اتوماتیک

این نوع از آرام‌بند اتوماتیک  Automatic Door closer” درب، هم عمل باز شدن و هم عمل بسته شدن  را انجام می‌دهد و به گونه‌ای است که نیروی لازم برای باز کردن درب توسط آن‌ بیشتر از نیروی لازم برای بستن درب می‌باشد و این نیروی اولیه‌ توسط الکتریسیته تامین می‌شود.

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

آرام بند اتوماتیک

 

2- آرام ‌بند نیمه اتوماتیک

این نوع از جک‌ آرام‌بند تنها برای بسته شدن در است و در باز شدن نقشی ندارد. بیشتر جک‌های آرام‌بندی که در ساختمان‌های مسکونی و معمولی مشاهده می‌کنیم از این نوع هستند زیرا که نوع اول جک آرام ‌بند برای باز کردن در به انرژی بیشتری نیاز دارد و اغلب افراد معتقد هستند که باز شدن اتوماتیک، نسبت به بسته شدن اتوماتیک اهمیت چندانی ندارد.

به طور خلاصه معیار این تقسیم‌بندی جک‌های آرام‌بند، کارکرد آن‌ها در باز و بسته کردن در بود و شما در بازار این محصول می‌توانید هر دو نوع این جک‌ها را مشاهده کنید و بر حسب نیاز یکی را خریداری کنید.

آرامبند (8)
خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

دسته‌ی سوم:

 

جک‌ آرام ‌بند پنهان

جک‌ آرام‌بند پنهان در سطح زیرین درب و یا در فریم و لنگه‌ی درب پنهان شده‌ است و یا این که در لولای درب قرار دارد. فرایند قرارگیری این جک‌ها به گونه‌ای است که مشاهده نمی‌شوند تا زیبایی درب‌های مکان‌هایی خاص و رسمی حفظ شود.

 

جک‌ آرام ‌بند نمایان

جک‌ آرام‌بند نمایان دارای انواع بازوی ملخی، کشویی و غلطکی است و به گونه‌ای روی درب نصب شده‌ است که به راحتی قابل مشاهده هستند. این نوع از جک‌ها نسبت به مورد قبلی رایج‌تر هستند و برای درب‌های خروجی ساختمان‌های مسکونی و… مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این تقسیم‌بندی جک‌ آرام‌بند بر اساس نوع نصب ‌آن‌ها و در دیدرس بودن یا نبودنشان پس از نصب روی در صورت گرفته است و یکی از تقسیم‌بندی‌های رایج آن می‌باشد.

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل
خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

 

جک آرام ‌بند بازویی

این نوع جک برای درب‌های خروجی ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد زیرا که نیروی لازم برای بسته نگه داشتن در خارجی را دارد و از این لحاظ مشکلی پیش نمی‌آید و یکی از بهترین انتخاب‌ها می‌باشد. از طرفی، چون درهای خروجی ساختمان‌ها اغلب دارای وزن زیادی هستند، این نوع جک آرام‌بند به خوبی می‌تواند از پس هدایت و مدیریت درب برآید. این جک‌ها بر خلاف جک‌های پنهان داخل در، کاملا دیده می‌شوند.

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل
آرامبند (10)
خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

 

جک آرام‌ بند پنهان داخل در

این جک آرام ‌بند نیز مانند مورد قبل برای درهای سنگین کاربرد دارد اما به علت اینکه در داخل در پنهان است بیشتر برای آن بخش‌هایی از ساختمان استفاده می‌شود که دارای یک کاربری به خصوص هستند برای مثال در شرکت‌ها و یا ساختمان‌های اداری از این جک آرام‌بند برای درب سالن‌های همایش استفاده می‌کنند زیرا هم درهای این سالن‌ها معمولا بزرگ و سنگین هستند و هم اینکه از لحاظ جنبه‌ی زیبایی ‌شناسی بهتر است تا جک‌های این درها مشخص نباشد.

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل
آرامبند (11)
خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

 

جک آرام‌ بند لولایی

جک‌ های لولایی بر خلاف دو مورد بالا که برای درب‌های خروجی و ورودی کاربرد داشتند و قابلیت هدایت درهای سنگین و عریض را نیز داشتند، برای درهای سبک وکوچک کاربرد دارند و نمی‌توانید از آن برای درهای بزرگ استفاده کنید. از این نوع جک‌ آرام‌بند بیشتر برای درب‌های کابینت‌ها و یا کمدها استفاده می‌شود تا در خودش بسته شود و به علت اینکه در آستانه‌ی بسته شدن سرعت در کمتر می‌شود، برای ظروف داخل کابینت و یا وسایل داخل کمدها بسیار مناسب است و ضربه‌ای ناگهانی به آن‌ها وارد نمی‌شود. این جک‌ آرام‌بند دارای هزینه‌ی کمتری ‌می‌باشد و این هزینه‌ی کمتر هم به علت قابلیت و کاربرد آن‌ها است.

 

جک آرام ‌بند کفپوش

این نوع آرام‌بند بر خلاف دیگر جک‌ها همانطور که از نامش نیز پیداست به جای اینکه بالای درب نصب شود، در پایین درب و روی زمین نصب می‌شود. بعضی از درها به دلیل ظرافت و نوع کاربردی که دارند مانند درهای شیشه‌ای، امکان استفاده از جک‌  بالای در را ندارند و باید از این نوع استفاده شود. به خصوص برای درهای شیشه‌ای زیرا که ظاهر این درها بسیار مهم است و سنگینی جک‌ها معمولی ممکن است باعث آسیب رساندن به آن‌ها شود. جک‌ آرام‌ بند کفپوش  ، روی زمین نصب می‌شود و هیچ کدام از قطعات آن قابل مشاهده نیست.

آی قفل
ارسال دیدگاه