خرید قفل|انواع سنسور ها و چشم های دزدگیر

خرید قفل

خرید قفل|انواع سنسور ها و چشم های دزدگیر

سیستم دزدگیر برای شناسایی ورود غیر مجاز از انواع سنسور ها و چشم الکترونیک در مدل ها و ساختار های مختلف استفاده میکند.

پس از شناسایی ورود غیر مجاز توسط چشمی دزدگیر و سنسور ها پنل دزدگیر شروع به فرمان آژیر کشیدن و تماس گرفتن مینماید. چشم الکترونیک یا سنسورها شبیه به نگهبانان مجازی خطوط و فواصل تعیین شده را در زمانی که مشخص نموده ایم با ارسال امواج محافظت میکند و به محض تحریک شدن آلارم به صدا در می آید.اهمیت این چشم الکترونیک ها به مانند اهمیت چشم در بدن انسان می باشد. چشم الکترونیک و دستگاه مرکزی دزدگیر مکمل هم هستند و یکی بدون دیگری سیستم حفاظتی را با نقص مواجه می کند.

تکنولوژی بکار رفته در چشم دزدگیر با کمترین خطا و تنظیم حساسیت بسیار کمک کننده خواهد بود حتی در مواردی حساسیت حیوانات خانگی قابل لحاظ می باشد. حال در این جا ما به معرفی انواع سنسور ها و چشمی دزدگیر با تکنولوژی مختلف پرتوهای مادون قرمز، پرتوهای ماکروویو، فراصوتی و… به طور کامل و با جزئیات میپردازیم.

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

چشم دزدگیر

چشم دزدگیر دستگاه هایی هستند که با استفاده از فن آوری های گوناگون جهت تشخیص ورود غیر مجاز به محیط تحت کنترل، می شوند. چشم دزدگیر از طریق باز و بسته شدن در و پنجره ها و یا از طریق حرکات و لرزش و حتی تغییر دما… ورود غیر مجاز را اعلام می کنند.چشم دزدگیر حرکتی مادون قرمز منفعل یا PIR از رایج ترین چشمی موجود برای محیط های خانگی و کوچک می باشد. بصورت دیواری یا سقف نصب می شوتد.

چشم دزدگیر با فن آوری فراصوتی یاهمان اولترسوند بسیار کاربردی تر و جالب می باشد چرا که هنگام اعمال کوچکترین فشار و یا تلاش برای بازکردن در یا پنجره صداهایی با فرکانس خیلی پایین ایجاد می شود این قبیل اقدامات بلافاصله توسط این چشم قبل از شروع ورود به سیستم قابل تشخیص می باشد.

هدف از بکارگیری این چشم متوقف کردن سارقین قبل از ورود به خانه و یا هرگونه خرابکاری می باشد. نگران حساسیت این چشم نباشید زیرا جهت حیوانات خانگی قابل تعدیل می باشد.

چشم دزدگیر مایکرویوو نیز با استفاده از مایکروویو های ساطع شده از فرستنده و دریافت آنها، هرگونه تغییر در پرتو را تشخیص می دهد. برای کاهش آلارم دروغین معمولا با چشم دزدگیر مادون قرمز همراه می شوند.

در ادامه با انواع چشم دزدگیر و نحوه عملکرد آن آشنا خواهید شد.

انواع مختلف سنسور های حرکتی

سنسورهای حرکتی از سال 1970 در بازار عرضه شد و مطابق نامش از تکنولوژی های مختلفی برای تشخیص حرکت در مکان بهره می برد:

  • سنسورهای حرکت مادون قرمز منفعل PIR: رایج ترین فناوری در بازار جهت تشخیص گرما و حرکت بدن طراحی شده اند.

بیم خطی دزدگیر فناوری مادون قرمز تکنولوژی چشمی دزدگیرخرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

  • سنسور های حرکت مایکروویو: این دستگاه ها پالس ماکروویو ارسال می کنند قادر به پوشش بیشتری هستند، معمولا گران هستند.

چشمی دزدگیر ماکروویوخرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

  • سنسورهای حرکت اولتراسونیک: امواج فراصوتی منتشر می کنندو می توانند بازتاب آن امواج را از یک جسم متحرک کند.

چشمی دزدگیر فناوری مادون قرمزخرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

  • سنسورهای حرکت فناوری دوگانه: از فن آوری PIR و اولتراسونیک در یک سنسور بصورت ترکیبی استفاده می کنند.

چشمی دزدگیر ترکیبیخرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

 چشم الکترونیک ساده

این نوع چشم الکترونیک هر نوع حرکتی را شناسایی کرده و به دستگاه مرکزی اعلام میکند و سیستم حفاظتی شروع به هشدار دادن مینماید.چشمی دزدگیرخرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

اطلاعات جشمی پارادوکس 476

 چشم دزدگیر الکترونیک حساس به وزن(چشمی وزنی)

این نوع از چشمی وزنی در صورت شناسایی هر نوع حرکتی، آن جسم یا موجود که در حال حرکت میباشد را تحلیل کرده و بر اساس وزن آن تشخیص میدهد که جسم و یا موجود مورد نظر، انسان و یا حیوان خانگی یا حیوان موذی است. در صورتی که منشا تحریک، انسان نباشد، چشمی وزنی به دستگاه مرکزی فرمان هشدار را نمیدهد و بدین صورت احتمال خطای دزدگیر و آژیر مزاحم بسیار پایین می آید. چشمی های حساس به وزن در مدل های متنوعی عرضه میشوند.

چشم الکترونیک وزنی تا 15 کیلو گرمچشم الکترونیک وزنی به وزن تا 30 کیلوگرم

چشم الکترونیک وزنی به وزن تا 45 کیلوگرم

DG85 پارادوکس

چشم الکترونیک وزنی به وزن تا 45 کیلوگرم

NV780 یک سنسور فضای باز خطی، چشم الکترونیکی است

چشم الکترونیک خطی تا وزن 45 کیلوگرم

هر کدام از این نوع از چشم های الکترونیک در موارد و مکان های خاصی مورد استفاده قرار میگیرد.

چشم الکترونیک حساس به وزن با بررسی وزن و نوع حرکت و یا با زاویه ای که دارند حیوانات را از انسان تشخیص میدهند.

چشم پت دوبل(چشمی فضای مسقف)

چشم الکترونیک DG75 با فناوری دوال المنت جهت کاهش آژیر خطا مناسب برای فضای بازبرای محیط داخل و یا زیر سقف که ترکیب نوری پیشرفته و تکنولوژی پردازش دیجیتال دارای چشم دو تایی (دارای ۲ سنسور المنت دوگانه در خلاف جهت یکدیگر) که در چشم الکترونیک DG75 وجود دارد پیشنهاد میشود، چشمی های فضای باز جهت محافظت از محیط بیرونی ساختمان و محوطه اطراف آن مورد استفاده قرار میگیرد و به حیوانات نیز حساسیت نشان نمیدهند و کیفیت ساخت بسیار بالایی دارد.چشم الکترونیک DG75 وزنی

خرید چشم پارادوکس DG75

چشم فضا باز پیرامونی

اگر جهت فضای کاملا باز نیاز به نصب سنسور دزدگیر دارید باید عواملی مانند: وزش باد گرم، نور مستقیم خروشید، ضد استتار بودن و… را در خرید چشمی الکترونیک در نظر بگیرید. چشمی جنیوس G225، چشمی مکسرون، چشمی DG85، چشمی PMD85 جزو تنها چشمی های فضای باز پیرامونی است که قابلیت نصب در فضای کاملا باز را دارند و این سنسور ها خطای بسیار
خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

چشمی فضا باز جنیوس

چشم دزدگیر الکترونیک خطی

مکانیزم این چشمی الکترونیک به این صورت است که باریکه ای را ایجاد کرده و در صورت مشاهده ی حرکت در این باریکه چشم الکترونیک تحریک شده و به دستگاه مرکزی اعلام می کند. چشم الکترونیک اپتکس جزء چشمی الکترونیک خطی میباشد. البته سنسور هایی دیگر نیز وجود دارند که این عملکرد را دارند.چشم الکترونیک اپتکس جزء چشمی الکترونیک خطی میباشد.خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

چشمی خطی optex

چشمی دزدگیر الکترونیک بیسیم

این نوع از چشم های الکترونیک دیگر نیاز به سیم کشی تا دستگاه مرکزی ندارند و به صورت رادیویی به دستگاه مرکزی متصل شده و دارای باطری داخلی قابل تعویض میباشند.

چشم الکترونیک  بیسیم در فرکانس های مختلفی در بازار عرضه میشوند: 315 – 433 – 888 – 615 و کد گذاری شده و…..چشم الکترونیک بی سیم

چشم الکترونیک بی سیم

چشم الکترونیک بیسیم 433

چشمی دزدگیر الکترونیک پرده ای

همانطور که از نامش بر می آید بصورت یک صفحه از مکان مورد نظر حفاظت میکند. معمولا بالای پنجره ها یا در موزه ها برای حفاظت از اشیا و ویترین فروشگاهها نصب می شود. با عبور از این پرده حفاظتی مجازی آلارم به صدا در می آید.

چشمی پرده ای دزدگیر

سنسور سقفی

این سنسور با نصب در سقف بیشتر شبیه سنسور های تشخیص دود می باشد اما با پوشش 360 درجه حرکت ها را تا 6 متر فاصله و یا بیشتر تشخیص می دهد.مناسب برای کنترل ورود و خروج می باشد. نصب آسان آن موجب صرفه جویی در هزینه شما میشود.

چشمی سیصد وشصت درجه

نمونه هایی از مکان نصب چشم دزدگیرخرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

میتوان برای راه اندازی دزدگیر و نصب چشمی دزدگیر اماکنی مانند: ویلا، مغازه، باغ، دامداری و… از مکان های مختلفی برای نصب چشمی استفاده نمود.
دو مورد اصلی نصب رو به رو به درب و پنجره های ورودی و روش دیگر نصب در راهرو ها و ورودی ها میباشد.

بدین صورت تمامی ورودی ها اعم از پنجره هال، درب ها مجهز به چشمی الکترونیک میشوند و در صورت ورود غیر مجاز از طریق درب ها و پنجره ها چشمی های دزدگیر تحریک شده و سیستم دزدگیر شروع به هشدار دادن میکند.

نصب چشمی خطی در راهرو

بدین صورت راهرو های خروجی و ورودی به مکان مورد نظر با استفاده از چشمی دزدگیر و سنسور ها پوشش پیدا کرده و در صورت ورود غیر مجاز سیستم دزدگیر شروع به هشدار دادن میکند.

انواع سنسور های دزدگیر

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

1- سنسور های حساس به ضربه:

این نوع از سنسور ها با اتصال به شیشه، دیوار و یا کف زمین در صورت وارد کردن ضربه (شکستن شیشه، کندن زمین و یا حتی سوراخ کردن دیوار) سنسور جساس به ضربه آن را تشخیص داده و به سیستم حفاظتی اعلام کرده و شروع به هشدار دادن مینماید.
سنسور حساس به وزنخرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

سنسور حساس به ضربه

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

2- سنسور های مگنتی:

این نوع از سنسور ها به صورت جفت میباشند و یک قسمت از آن به درب و یا پنجره (قسمت متحرک) وصل میشود. جفت دیگر به چهارچوب در و یا پنجره وصل میشود. در صورتی که این دو سنسور از هم فاصله بگیرند آن گاه به دستگاه دزدگیر مرکزی اعلام کرده و شروع به هشدار دادن مینماید.مگنت با سیم دزدگیر

سنسور مگنت دزدگیر

3- پدال دزدگیر:(سنسور دستی)

از پدال دزدگیر به منظور اعلام خطر و به صدا در آوردن دزدگیر در مواقعی که دستگاه در حالت روشن نمیباشد استفاده می شود.

منظور از عدم وجود دستگاه در حالت  روشن این است که دستگاه روشن نیست و یک روز عادی سپری میشود. اما مکان مورد حمله سارق (به روش خشونت آمیز) قرار میگیرد در این حالت با فشردن پدال دزدگیر می توانید به دستگاه دزدگیر مرکزی اعلام کرده و سیستم شروع به هشدار دادن ، تماس گرفتن و یاپاشش مه مینماید.پدال دزدگیر

پدال دزدگیر

4– بیم لیزر:

بیم لیزر خطی مناسب برای فضاهایی است که دهنه های پهنی دارند و به صورت جفت عمل میکنند و بسیار مناسب برای فضا های بزرگ همانند: سالن ها، سوله ها، انبار ها، دامداری میباشد، البته میتوان با استفاده از بیم خطی جهت فضاهای باز و حفاظت از دیوار ها نیز گام نهاد.

در مقاله ای به صورت جداگانه در مورد بیم لیزر مقاله ای به صورت جامع و کامل به بررسی این نوع از سنسور ها پرداخته بودیم.

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

انواع بیم خطی دزدگیر

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

      5- سنسور شکست شیشه:

سنسورهای شکست شیشه دارای یک میکروفن، مبدل و ریزپردازنده ASIC هستند که بر اساس سیگنال های صوتی برنامه نویسی شدند تا با تطبیق الگوی صداهای مختلف شکست شیشه، بتواند به هنگام نیاز اعلام هشدار کند.زمانی که مکانی با چندین پنجره از سنسورهای شکست شیشه استفاده می شود، موجب میشود از تعداد کم تری سنسور استفاده نمود چون در صورتی که از سنسور ضربه استفاده نمودید باید: بر روی هر پنجره یک سنسور ضربه قرار دهیم در صورتی که با استفاده از یک سنسور شکست شیشه در فضا میتوان ورود و شکستن شیشه را تشخیص داد.پنل مرکزی دزدگیر تمامی سنسور ها را مدیریت میکند و در صورتی که این سنسور ها تحریک بشوند پنل مرکزی اعلام هشدار میکند. باید تمام سنسور ها و چشم های الکترونیک به روش بی سیم یا با سیم به پنل مرکزی دزدگیر متصل و به تنهایی نمیتوانند به عنوان سیستم دزدگیر نصب بشوند.دزدگیر سایلکس

دزدگیر سایلکس سیم کارتی Silex SG7+ .مهاخرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

از طرفی سامانه مها(مرکز هشدار الکترونیک) توسط پلیس با هماهنگی بخش خصوصی طراحی شده و تمامی صنوف و اماکن می‌توانند عضو این سامانه شده بشوند و مورد پایش بیست و چهار ساعته و هفت روز هفته ی مرکز هشدار الکترونیک قرار بگیرند.

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

آموزش ویدئویی نصب چشم دزدگیر

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

فروش انواع چشمی دزدگیر الکترونیکی

زرین سیستم در فروشگاه خود  طیف گسترده ای انواع چشم الکترونیک با قابلیت اطمینان بالا و صرفه اقتصادی را به شما معرفی میکند.

همانطور که در نوشته بالا خواندید چشم ها دارای حسگرهای متنوعی می باشند مانند: حسگر حرکتی PIR که هرگونه فعالیت مشکوک را تشخیص میدهند.

این چشم ها و سنسورهای قابل استفاده منازل مسکونی، مدارس،دانشگاهها ،مراکز تجاری و اداری و هتل ها قابل استفاده می باشند.

نصب مناسب چشم ها در جای مناسب منجر به کاهش آلارم های کاذب می شود.

چشم الکترونیک از اجزاء ضروری پنل مرکزی دزدگیر می باشد که با تکنولوژی های مختلف و برندهای گوناگون در بازار موجود می باشد.

ما در زرین سیستم انواع چشمی را با قیمت مناسب و کیفیت بالا را بنابر نیازتان عرضه مینماییم.

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

انواع چشم الکترونیک در فروشگاه

آی قفل
ارسال دیدگاه