خرید قفل|قفل دیجیتال چیست؟

خرید قفل

خرید قفل|قفل دیجیتال چیست؟

قفل دیجیتالی یا قفل الکترونیکی چیست؟

آیا تعریف قفل دیجیتالی را می‌دانید؟

آیا از انواع قفل الکترونیکی موجود در بازار و تفاوت‌های آنها اطلاعی دارید؟

این مقاله برای کسانی نوشته شده است که از قفل الکترونیکی چندان اطلاعی ندارند و یا این‌که هم‌چنان از قفل و دستگیره‌های سنتی برای محافظت از منزل یا محل کار خود استفاده می‌کنند.

با خواندن این مقاله می‌توانید نتیجه‌گیری کنید که آیا زمان استفاده از قفل‌های هوشمند و دیجیتال فرا رسیده است یا خیر؟

یا این‌که هنوز بهتر است از قفل‌های مکانیکی و قدیمی استفاده کنید؟

و در نهایت این‌که آیا خواهان امنیت و زیبایی بیشتری برای منزل و محل کارتان هستید یا خیر؟

با ما همراه باشید تا درباره قفل‌های دیجیتالی بیشتر بدانید.

خرید قفل خرید قفل خرید قفل آی قفل

قفل دیجیتالی چیست؟

قفل الکترونیکی نسل پیشرفته‌ای از قفل‌های قدیمی و مکانیکی است که قابل نصب بر روی انواع درب چوبی، ضد سرقت، معمولی و … می‌باشد.

این نمونه از قفل‌ها با هدف بالا بردن میزان امنیت، زیبایی، آسان‌تر شدن دسترسی و … ساخته شده‌اند.

قفل الکترونیکی سیستمی است که بر پایه‌ی یکی از مکانیزم‌های دسترسی رمز، کارت‌های RFID، اثر انگشت، مگنت، تگ و یا ترکیبی از این‌ها کار می‌کند و قابل نصب بر روی درب منازل، شرکت‌ها، هتل‌ها، مجتمع‌های مسکونی و … می‌باشد.

چرا باید از قفل دیجیتالی استفاده کرد؟

قفل دیجیتالی چیست؟خرید قفل خرید قفل خرید قفل آی قفل

در کل فلسفه استفاده از تکنولوژی‌ها، افزایش راحتی و امنیت می‌باشد. قفل الکترونیکی نیز از این قضیه مستثا نیست. روش‌های دسترسی بدون کلید به این نوع قفل‌ها، راحتی در رفت و آمد را برای شما فراهم می‌کند. تنوع رنگ و طراحی منحصر به‌فرد قفل دیجیتالی، حس زیبایی شناسی فوق العاده‌ای به خانه شما می‌بخشد. و در نهایت ویژگی‌های امنیتی فوق العاده این محصولات امنیتی مانند قفل کودک، آلارم هشدار، سیستم حریم خصوصی (شب بند) و … امنیت درب ورودی را دو چندان می‌کند. مزیت‌هایی که در هیچ یک از انواع قفل‌های مکانیکی مشاهده نخواهید کرد.

روش‌های دسترسی به قفل دیجیتالی

قفل دیجیتالی چیست؟

  • کد دسترسی
  • کارت RFID
  • اثر انگشت
  • ریموت کنترل
  • تلفن همراه (ارتباط بلوتوثی و اینترنتی)
  • ورودی دوبل رمز و کارت یا رمز و اثر انگشت
  • کلید اضطراری

انواع و دسته بندی قفل‌های دیجیتالی موجود در بازار ایران

قفل دیجیتالی چیست؟

قفل‌های دیجیتالی را می‌توان بر اساس شکل و ظاهر، روش‌های دسترسی و کشور سازنده به دسته بندی‌های مختلفی تقسیم نمود. این دسته بندی‌ها به شرح زیر می‌باشند:

خرید قفل خرید قفل خرید قفل آی قفل

بر اساس کشور سازنده

به دلیل پر سود بودن بازار قفل دیجیتالی، کشورهای زیادی اقدام به سرمایه‌گذاری در این زمینه نموده‌اند که در این بین کشور کره جنوبی با داشتن شرکت‌های بزرگ و معتبری مانند سامسونگ، گیت من و … در زمینه تولید قفل الکترونیکی از سردمداران این صنعت به حساب می‌آید.

کشورهای اروپایی مانند ایتالیا و سوئد با داشتن برندهایی مانند یال و اسا ابلوی به یکی از تولیدکنندگان بزرگ این صنعت تبدیل شده‌اند. البته این برند را برندی اروپایی-آمریکایی نیز می‌شناسند. کشور چین نیز چند سالی است با سرمایه‌گذاری در این بازار پر سود، نام خود را در میان تولیدکنندگان بزرگ قفل دیجیتالی آورده است.

بر اساس نوع دستگیره

بر اساس نوع دستگیره، قفل‌های دیجیتالی به سه دسته اصلی با دستگیره معمولی، بدون دستگیره و PULL-PUSH (دستگیره خلبانی) تقسیم بندی می‌شوند.

قفل‌های دیجیتالی بدون دستگیره بر روی انواع درب به ویژه درب‌های ضد سرقت با ضخامت بالا و دارای قفل مرکزی قابل نصب می‌باشند. معمولا این نوع قفل‌ها را با قفل‌های معمولی نصب می‌کنند.

قفل PULL-PUSH نسل جدید قفل‌های دیجیتالی می‌باشد که بر خلاف دستگیره‌های معمولی و سنتی، به وسیله مکانیزم کششی و فشاری یا خلبانی باعث باز شدن درب ورودی می‌شود. به‌عبارت دیگر با هل دادن یا کشیدن دستگیره درب ورودی باز و بسته می‌شود.

و دسته آخر قفل‌های شیشه سکوریت می‌باشد که برای کنترل ورود و خروج درب‌های شیشه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بر اساس روش دسترسی

همان‌طور که بیان شد هر قفل دیجیتالی مجهز به یک یا چند روش دسترسی می‌باشند که بر این اساس این دسته بندی به صورت زیر می‌باشد:

برندهای معتبر قفل دیجیتالی

تولیدکنندگان بسیاری در جهان وجود دارند که در زمینه تولید قفل دیجیتالی فعالیت می‌کنند که بر اساس کیفیت تولید، خدمات پس از فروش، جلب رضایت مشتری، ویژگی‌های فنی و امنیتی و … در جایگاه‌های مختلف قرار دارند. بر اساس پارامترهای مختلف و نظرات مردم در سراسر جهان چند برند برتر جهان به شرح زیر می‌باشد:

آی قفل
ارسال دیدگاه