چگونه سایز مناسبی برای دستگیره کابینت انتخاب کنیم 1

چگونه سایز مناسبی برای دستگیره کابینت انتخاب کنیم

چگونه سایز مناسبی برای دستگیره کابینت انتخاب کنیم 1

اگر می خواهید دستگیره کابینت مناسبی برای آشپزخانه تان تهیه کنید، توصیه می کنیم که به نکات زیر دقت داشته باشید:

در ابتدا یک نتیجه گیری کلی خواهیم داشت.

راهنمای خرید دستگیره کابینت

 • خیلی از ما به هنگام خرید دستگیره کابینت تنها به بحث زیبایی آن اهمیت می دهیم. اما آیا بهتر نیست به سراغ دستگیره هایی برویم که کار با آن راحت است؟ هر یک از کابینت های آشپزخانه ممکن است کارکرد متفاوتی داشته باشند. بنابراین می توانید از چند مدل دستگیره ی مختلف برای کابینت های آشپزخانه استفاده کرد.
 • جنس دستگیره نیز بسیار حائز اهمیت است. سلیقه تان چگونه است؟ آیا دوست دارید که دستگیره هایتان برق بزند؟ پس بهتر است به سراغ دستگیره های مسی یا برنجی بروید که تلالو طلایی رنگی ایجاد می کنند. آیا به دنبال مدرنیته و مینیمالیسم هستید؟ خب پس توصیه می کنیم که از دستگیره های استیل یا چوبی استفاده کنید.
 • اگر تعداد کابینت ای شما کمتر از 12 تا است، بهتر است استفاده از چند نوع دستگیره را فراموش کنید و به یک مدل اکتفا کنید. چرا که ممکن است فضای آشپزخانه تان را مغشوش و شلوغ نشان بدهد.
 • انتخاب مدل های ساده همواره انتخابی امن و شیک به حساب می آید. بنابراین اگر نمی دانید که کدام یک از دستگیره های موجود در بازار را انتخاب کنید، به دنبال ساده ترین آن ها باشید. چرا که سادگی همیشه شیک است.
 • انتخاب فرم کلی دستگیره نیز بسیار حائز اهمیت است. اگر آشپزخانه ای مدرن دارید، به سراغ استفاده از دستگیره های خطی و صاف بروید. اگر فضای خانه تان سنتی است، دستگیره های مدور می توانند انتخاب بهتری باشند.
 • به بالا و پایین بودن کابینت ها نیز توجه داشته باشید. بیشتر مواقع برای کابینت های بالایی از دستگیره های گرد استفاده می شود و برای کابینت های پایین به سراغ استفاده از دستگیره های خطی می روند. البته این یک قاعده ی کلی نیست و می توان با توجه به سلیقه ی خود، یکی از آن ها را انتخاب کرد.
 • در نهایت اگر نمی دانید که کدام یک از دستگیره ها برای کابینت هایتان مناسب تر است، می توانید به سراغ دستگیره های ساده ای مثل دستگیره های خطی 4 اینچی بروید که در عین سادگی زیبا هستند و روی تمام کابینت ها نیز نصب می شوند.

 

چگونه سایز مناسبی برای دستگیره کابینت انتخاب کنیم 1
چگونه سایز مناسبی برای دستگیره کابینت انتخاب کنیم 1

فروشگاه اقای قفل آماده ی ارائه یراق آلات با بهترین کیفیت و متریال برای شما عزیزان میباشد چنانچه قصد سفارش هر یک از محصولات فروشگاه را دارید میتواند به صفحه اقای قفل مراجعه کنید یا با شماره 02166177376 – 09911177376 تماس بگیرید.

چگونه سایز مناسبی برای دستگیره کابینت انتخاب کنیم 1

اگر از یک طراح داخلی خانه سوال کنید که یکی از سخت ترین بخش های خانه برای دکوراسیون را نام ببرد، قطعاً به آشپزخانه اشاره خواهد کرد. آشپزخانه ها به خاطر کاربردی که در هر خانه ای دارند بسیار حائز اهمیت می باشند و مهم ترین چیز در آن ها نیز، کابینت های آشپزخانه است.

در صورتی که کابینت ها را با تمام تجهیزات و اکسسوری های آن ها به درستی به کار نبرید، قطعاً باید در انتظار یک فاجعه در طراحی باشید. در این مقاله از کابینت شاپ می خواهیم به سراغ یک مسئله ی ضروری و بسیار مهم برویم:

سایز مناسب دستگیره برای کابینت های آشپزخانه چیست؟

همان طور که می دانید دستگیره های کابینت باید به صورت جداگانه خریداری و متصل شوند. به همین دلیل است که انتخاب یک دستگیره مناسب کابینت بر عهده ی شما خواهد بود. اما مسئله ی سایز دستگیره می تواند حسابی چالش برانگیز باشد.

به خصوص اگر این دستگیره از نوع دو سر پیچ باشد که غالب دستگیره های امروزی از همین نوع هستند. اما جای نگرانی نیست چرا که قرار است در این مقاله به سراغ این موضوع برویم و به شما بگوییم که چگونه می توان سایز مناسبی را برای دستگیره های کابینت انتخاب کرد. با ما همراه باشید.

ابعاد یک دستگیره دو پیچ

زمانی که تصمیم به خرید یک دستگیره دو پیچ کابینتی می کنید، مهم ترین نکته این جاست که درک درستی نسبت به ابعاد دستگیره داشته باشید. اگر بدانید که ابعاد مختلف دستگیره به چه صورتی خوانده می شوند، آن وقت می توانید خیلی ساده و راحت اطلاعات موجود روی کالا را درک کنید و به این ترتیب خرید درستی داشته باشید. معمولاً زمانی که تصمیم به خرید کابینت دو سر پیچ می گیرید، یک سری اطلاعات در مورد ابعاد آن ها روی محصول درج شده است.

در ادامه به این اطلاعات اشاره کرده ایم: 

ابعاد مرکز به مرکز

منظورمان از ابعاد مرکز به مرکز، فاصله ی میان مرکز سوراخ یک پیچ تا پیچ دیگر است. نصابان کابینت های آشپزخانه معمولاً در وهله ی اول به ابعاد مرکز به مرکز توجه می کنند چرا که یکی از بهترین و استانداردترین انواع اندازه گیری دستگیره کابینت است. البته اگر می خواهید حرفه ای تر جلوه کنید و خرید راحت تری داشته باشید، از فروشنده فاصله آکس دو پیچ را سوال کنید.

اگر درک درستی نسبت به ابعاد مرکز به مرکز داشته باشید، معضلات کمتری به هنگام نصب دستگیره ی کابینت خواهید داشت.

طول دستگیره کابینت

یکی دیگر از اصلی ترین ابعادی که به هنگام خرید دستگیره کابینت باید مد نظر داشته باشید، طول کلی دستگیره است که از یک سر دستگیره خطی به سر دیگر می باشد.

عمق دستگیره کابینت

عمق دستگیره ی کابینت نیز یکی دیگر از ابعادی است که باید مد نظر داشته باشید. در واقع به فاصله ای که میان سطح کابینت و دستگیره وجود دارد، عمق دستگیره کابینت می گویند. هر چقدر عمق این فاصله بهتر باشد، باز و بسته کردن درب کابینت نیز راحت تر خواهد بود.

قطر دستگیره کابینت

برای اندازه گیری قطر دستگیره کابینت بهتر است در ابتدا به طرح کلی آن نگاهی بیاندازید. در صورتی که دستگیره گرد بود، می توانید قطر دستگیره را به راحتی اندازه گیری کنید. اما بیشتر مواقع در دستگیره های دو سر پیچ، چنین کاری ممکن نیست و به همین خاطر معمولاً ضخامت دستگیره را اندازه می گیرند. در واقع در این نوع از دستگیره ها، قطر دستگیره همان ضخامتش است.

در نهایت باید اشاره کنیم که مهم ترین ابعادی که باید مد نظر داشته باشید و بدانید، همان فاصله آکس دو پیچ است. چرا که به طور مستقیم در نحوه ی نصب دستگیره اثرگذار خواهد بود. این فاصله با میلی متر نشان داده می شود.

سؤالاتی که باید هنگام خرید دستگیره کابینت به آن ها پاسخ دهید

 1. اول از همه باید ببینید که سبک آشپزخانه ی شما به چه صورت است؟ آیا فضایی مدرن دارد یا سنتی؟ ترجیح شما کدام است؟
 2. آیا می خواهید دستگیره کابینت حسابی به چشم بیاید یا این که به دنبال سبک های مینیمال تری هستید؟
 3. آیا تصمیم دارید که با خرید یک دستگیره کابینت، فضای سنتی آشپزخانه تان را مدرن کنید؟
 4. چقدر می خواهید برای خرید دستگیره کابینت هزینه کنید؟
 5. جنس مد نظرتان برای دستگیره کابینت چیست؟

بعد از این که به سؤالات بالا پاسخ مناسبی دادید سپس به سراغ خرید دستگیره کابینت بروید. یادتان باشد که سایز مناسب دستگیره کابینت به سلیقه ی شما برمی گردد اما اجازه  بدهید چند توصیه ی کوچک در این مورد داشته باشیم:

 1. اگر به دنبال اثرگذاری بیشتر از طریق دکوراسیون داخلی آشپزخانه تان هستید، توصیه می کنیم که از مدل های ترکیبی یک سر پیچ و دو سر پیچ برای دستگیره کابینت استفاده کنید. مثلاً می توانید کابینت های بالایی را از مدل دو سر پیچ استفاده کنید و برای دستگیره های کشو یا کابینت های پایینی، از دستگیره های یک سر پیچ استفاده کنید.
 2. فضاهای مدرن کمترین استفاده از المان های مختلف را دارند. بنابراین اگر به دنبال آشپزخانه ای مدرن و مینیمال هستید به سراغ دستگیره های خطی و صاف بروید. این دستگیره ها حسی از نظم و ترتیب و پایداری را می دهند که بهترین ترکیب برای فضاهای مدرن است.
 3. برای انتخاب بهترین سایز دستگیره برای کابینت های خود، در ابتدا به ابعاد خود کابینت نگاهی داشته باشید. بهتر است که طول دستگیره یک پنجم طول کلی کابینت باشد. البته این اصل قطعی نیست و هر طراحی بنا بر سلیقه ی خود و مشتری، سایز دستگیره را انتخاب می کند.

 

فروشگاه اقای قفل آماده ی ارائه یراق آلات با بهترین کیفیت و متریال برای شما عزیزان میباشد چنانچه قصد سفارش هر یک از محصولات فروشگاه را دارید میتواند به صفحه اقای قفل مراجعه کنید یا با شماره 02166177376 – 09911177376 تماس بگیرید.

آی قفل
ارسال دیدگاه