لولا کمد و کابینت

لولا کمد کابینت

لولا کمد و کابینت

مشخصات و کاربرد لولا

لولاها دسته ای از انواع یراق آلات هستند که برای بهتر باز و بسته شدن درب های انواع کمد یا کابینت استفاده می شوند.

این دسته از یراق آلات فلزی انواع مختلفی دارند که بر حسب نوع ساختشان، کاربردها و ویژگی های متفاوتی دارند. در حال حاضر بیش از 20 نوع مختلف از این محصولات در بازار موجود هستند.

یکی از انواع آن ها، لولا آرام بند ضد زنگ است. جنس آن ها از استیل ضد زنگ است. نحوه ساخت این دسته از یراق آلات کابینت نیز به گونه ای است که از شدت بالای بسته شدن درب و تولید صدای زیاد آن ها جلوگیری می کند.

کاربرد لولاها 

از لولاها می توان در وسایل مختلف چوبی و فلزی استفاده کرد. چرا که آن ها را با کیفیت های متفاوت می سازند و اکثر آن ها قدرت تحمل درب های سنگین را نیز دارند. امروزه در بسیاری از کابینت های آشپزخانه از این لولاها استفاده می شود. در واقع نیاز به آرامش افراد و حفاظت از درب های کابینت که معمولا قیمت ساخت بالایی نیز دارند باعث شده است بیشتر افراد ترجیح دهند به جای استفاده از لولاهای ساده، از این لولاها استفاده کنند. در ساخت درب های انواع مختلف کمدها نیز در اکثر مواقع از این لولاها استفاده می شود.

لولا کابینت و کمد
لولا کابینت و کمد

لولا ، یکی از ضروری ترین یراق آلات

 

یکی از مهم‌ترین یراق ‌آلاتی که در کابینت سازی استفاده می‌شود، لولا می باشد. کار لولا شباهت زیادی به مفصل داشته و بدنه را به درب وصل می نماید. لولا گازور شیشه، آرام بند، ساده، متری، لب به لب، بادبزنی یا دو طرفه و تزیینی یا فانتزی از انواع لولا درب کابینت و کمد می باشد.

لولا انواع مختلفی داشته که با توجه به کارکرد باید نوع مناسب آن را انتخاب نمود. علاوه بر کاربرد در انتخاب لولا باید به مواردی از قبیل نوع، وزن درب و طرح کابینت نیز توجه نمود. هم‌چنین در انتخاب لولا باید به طول، عرض و ضخامت لولا دقت نمایید تا کیفیت کار حفظ گردد.

 

مزایای استفاده از لولا کمد و کابینت

هر کالایی که طرفداران و مشتریان زیادی دارد، مزایا و ویژگی های مثبت بسیار زیادی نیز دارد. از آنجایی که روز به روز به تعداد خریداران لولاهای آرام بند اضافه می شود، به طور قطع مزایای آن ها نیز زیاد است. در ادامه در مورد مزایای استفاده از این دسته از یراق آلات کمد  و کابینت بیشتر می خوانیم:

 • استفاده از این لولاها باعث می شود درب به هر اندازه که با شتاب بسته شود، نزدیک بسته شدن متوقف شده و با سرعت بسیار کمی بسته شود.
 • میزان صدای تولید شدن درب های کمد یا کابینتی که در آن ها از این لولاها استفاده شده، بسیار کمتر از لولاهای معمولی است.
 • انواع مختلف این لولاها باعث می شود درب در زاویه های مختلف باز شود و استفاده از آن ها را راحت تر کند.

 

انواع لولاهای 

 

 • لولا 90 درجه 
 • یکی از متداول ترین مدل های لولاهای آرام بند، لولاهایی هستند که درگوشه کابینت باز می شوند. به این صورت شما دسترسی راحت تری به گوشه کابینت دارید. همین طور که در تصویر پایین مشاهده می کنید حتی دید بهتری به گوشه کابینت هم پیدا می کنید که از لحاظ قیمت هم گرانتر از لولا معمولی می باشد.
 • لولاهای مثبت 45 درجه
 • این لولا در کابینت یا کمدهایی کاربرد دارد که بدنه کابینت و درب درحالت بسته کابینت زاویه بیشتر از نود درجه را تشکیل داده باشد ( زاویه باز تشکیلمی دهد ) یعنی بدنه کابینت از درب فاصله ای بیشتر از ۹۰ درجه داشته باشد که در این صورت از لولا مثبت ۴۵ استفاده می شود.
 • لولاهای منفی 45 درجه
 • در مقابل جاهایی که بدنه کابینت و درب بسته شده کابینت زاویه بسته تشکیل می دهد یعنی زاویه کمتر از ۹۰ درجه شده است از لولاهای منفی۴۵ درجه استفاده می شود که نمونه های آرام بند ، ساده ، کلیپسی و پایه ثابت هم دارد و قیمتشان هم از لولاهای معمولی بیشتر می باشد.
 • لولاهای سه بعدی
 • بهترین نوع لولاها، لولاهای سه بعدی هستند. این لولاها قابل تنظیم بوده و دارای پیچ تنظیم به خصوصی می باشد که می تواند درب را برای تنظیم بیشتر به پایین و بالا ببرد.که این نمونه مکانیزم روی لولاهای معمولی و ۹۰ درجه هم موجود می باشد که باعث بالاتر رفتن قیمت لولا هم می شود
لولا کمد و کابینت
لوله کمد و کابینت

انواع لولا برای کابینت

در ابتدا باید بدانید که کابینت شما از چه جنسی ساخته شده است؟ لولاگازور مخصوص  ام دی اف، لولاگازور مخصوص کابینت هایگلاس، لولاگازور کابینت چوبی و لولاگازور کابینت لمینیت با یکدیگر تفاوت هایی خواهند داشت. برای انتخاب لولاگازور مراحل زیر را بخوانید:

لولای معمولی:

لولای سنتی و لولاهای قدیمی، از دو صفحه محکم تشکیل گردیده که با یک پین به هم متصل می شوند. یک صفحه به درب کابینت و دیگری به کابینت متصل می گردد.

لولای چاقویی:

این لولا مانند قیچی شکل داده می شود. نیمی از لولا به لبه بالا (یا لبه پایین) درب میچرخد. نیمه دیگر به لبه کابینت افقی مستقیما در بالای (یا در پایین) درب قرار می گیرد.

لولای اروپایی:

نوع لولاهای پنهان که در تمامی کابینت ها استفاده می شود. کابینت های بدون قاب بدون کابینت هستند. یکی از مزایای استفاده از لولاهای اروپایی این است که در دو و گاهی سه جهت تنظیم می گردند، و این باعث می شود که تنظیم مجدد درب آسان تر شود. با استفاده از این لولاگازور ها دیگر شکافی بین کابینت و درب آن وجود نخواهد داشت.

 

فروشگاه اقای قفل آماده ی ارائه این محصولات با بهترین کیفیت و متریال برای شما عزیزان میباشد چنانچه قصد سفارش هر یک از محصولات فروشگاه را دارید میتواند به صفحه اقای قفل مراجعه کنید یا با شماره 02166177376 – 09911177376 تماس بگیرید.

 

آی قفل
ارسال دیدگاه