ساختار داخلی قفل-خرید قفل

خرید قفل
ساختار داخلی قفلقفل به وسیله ای گفته می شود که روی درب یا صندوقه می بندند تا کسی نتواند آنرا باز کند. قفل های زیادی در بازار وجود دارد و به نوعی اشکال مختلف آن وجود دارد اما ساختار داخلی قفل یکسان است. اگر بخواهیم اجزای داخلی یک قفل کتابی یا مغزی قفل درب ضد سرقت را بررسی کنیم داخل آن یک سوراخ است که با چرخاندن کلید مخصوص خود قفل باز می شود. اما شاید تا به حال به خود گفته باشید نحوه کار کردن قفل کتابی یا مغزی قفل درب ضدسرقت به چه صورت است.

خرید قفل

خرید قفل

ساختار داخلی قفل آویز و نحوه کار کردن آن

قفل آویز به شکل استوانه ای است که میله ای منحنی شکل دارد و داخل آن توپی یا مغزی قفل وجود دارد. با دیدن عکس زیر مشخص میشود که داخل قفل آویز توپی هم به صورت استوانه ای شکل است که هر کدام چند سوراخ دارد. داخل قفل آویز تعداد پین وجود دارد که به فنر متصل است با چرخاندن کلید هر پین در جایگاه خود قرار می گیرد. پس از آن فنر قفل باز می شود و در این صورت قفل آویز به راحتی باز شده است.

ساختار داخلی مغزی و توپی قفل درب ضد سرقت

درب های ضد سرقت امروزه با کیفیت بالایی که دارند به تولید انبوه رسیده اند. درب ضد سرقت ایرانی، چینی و ترک در بازار موجود است. قفل درب ضد سرقت جزو اصلی درب محسوب می شود. مغزی و توپی قفل به شکل زیر است.

 

 

روش های باز کردن قفل آویز

تنها کاری که هنگام باز کردن قفل آویز باید به آن توجه کنید صدای پین هاست. به راحتی می توانید سنجاق سر یا کاغذی را وارد مغزی قفل کنید و با حرکت پین ها و قرار گرفتن در محل خود قفل را باز کنید.

با اینکه ساختار داخلی قفل را توضیح دادیم و با مقالات آموزشی داخل سایت شاید هر کس به فکر باز کردن قفل باشد. اما بهتر است برای باز کردن قفل با کارشناسان فنی آقای قفل تماس بگیرید تا در اسرع وقت آنرا در محل مشاهده کنید.

آی قفل
ارسال دیدگاه