خرید قفل|قفل درب ضدسرقت

خرید قفل

 خرید قفل|قفل درب ضدسرقت

ویژگی‌های قفل درب ضد سرقت

مهم‌ترین تفاوت قفل و مغزی درب ضد سرقت با درهای معمولی در این است که قفل‌های درهای ضد سرقت دارای چندین زبانه هستند و با چرخیدن کلید در آن‌، زبانه‌ها در چندین جهت داخل چهارچوب قرار می‌گیرد. هر قدر تعداد زبانه‌های بیشتر باشد، طبیعتاً امنیت درب بیشتر و بهتر خواهد بود.  ‌

با توجه به این که امنیت درهای ضد سرقت ناشی از مؤلفه‌های مختلفی مانند چهارچوب، لولا، روکش و قفل است، با نصب قفل درب ضد سرقت بر روی دربهای معمولی نمی‌توان انتظار داشت که امنیت به خوبی تأمین شود.

دستگیره قفل درب ضد سرقت

نوع دستگیره در تأمین امنیت درب ضد سرقت اثر قابل توجهی ندارد. بنابراین، شما می‌توانید یکی از انواع دستگیره‌های دکمه‌ای، بیضی‌شکل، اهرمی یا تخم‌مرغی و یا فلزی، کروم، فولادی یا نیکل را متناسب با سلیقه خود انتخاب کنید.

 خرید قفل

انواع مدل دستگیره درب ضد سرقت

انواع قفل ‌های درب ضد سرقت

مدل‌های متنوعی برای قفل‌ درب ضد سرقت در بازار وجود دارد که لازم است متناسب با کاربرد فضا نسبت به انتخاب یکی از انواع مدل‌ها اقدام نمود.

همچنین قفل‌هایی که بر روی انواع درب ضد سرقت ایرانی، چینی و ترک نصب می‌شوند متفاوت است. قفل‌هایی که ساخت کشور ترکیه هستند، به دلیل برخورداری از استانداردهای بالاتر دارای کیفیت و طول عمر بیشتری نسبت به دیگر قفل‌ها هستند. بهترین قفل‌‌های درب ضد سرقت در سطح جهان، قفل‌های ساخته‌شده در کشور ترکیه هستند. قفل درب ضد سرقت چینی عموماً کیفیت چندانی ندارند.

قفل های دیجیتال درب ضد سرقت

مهم‌ترین قابلیت‌های قفل‌های دیجیتال درب ضد سرقت به شرح زیر است:

  • بر روی انواع درب‌های ضد سرقت فلزی، چوبی و … به سادگی نصب می‌شوند.
  • به سیستم ضد هک پیشرفته مجهز هستند.
  • به حافظه پشتیبان مجهز هستند.
  • فناوری ریموت کنترل مجهز هستند.
  • نصب آسان بر روی انواع درب ضد سرقت
  • امکان ارتباط با کامپیوتر و گوشی‌های هوشمند را دارند.

همچنین، قفل‌های دیجیتال دارای سنسورهای هشداردهنده از جمله سنسور ضد سرقت، ضد حریق و ضد شوک هستند. از این رو، استفاده از این نوع قفل‌ها امنیت درب ضد سرقت را بسیار بالا می‌برد. برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص قفل دیجیتال کلیک کنید.

خرید قفل

قفل درب ضد سرقت اثر انگشتی

اگر فراموشکار هستید و بارها کلید خود را در منزل جا گذاشته‌اید، قفل ضد سرقت اثر انگشتی انتخاب مناسبی برای شماست. این نوع قفل‌ها که یکی از انواع قفل‌های دیجیتال هستند، در قسمت کنار لبه درب ضد سرقت نصب می‌شوند. کارکرد این قفل بدین صورت است که اثر انگشت شما بر روی قفل ثبت می‌شود و بعد از آن شما می‌توانید تنها با قرار دادن انگشت خود بر روی قفل نسبت به باز کردن درب منزل اقدام کنید. نکته قابل توجه درمورد این قفل‌ها این است که امکان نصب آن‌ها بر روی درهای معمولی نیز وجود دارد.

این سیستم امنیت بسیار بالایی دارد و با توجه به این که به جریان خون در انگشت حساس است، اثر انگشت اصلی را از جعلی و بدون جان تشخیص می‌دهد.

معمولاً سیستم این قفل‌ها بدین صورت است که اگر چندین بار اثر انگشت اشتباه بر روی دستگاه قرار گیرد، قفل برای مدت کوتاهی غیرفعال خواهد شد. این مورد نیز در افزایش امنیت بی‌تأثیر نخواهد بود.

خوشبختانه منبع تغذیه قفل درب ضد سرقت اثر انگشتی دو عدد باطری با اندازه AA است و نیاز به تهمیدات تأمین برق برای نصب آن نیست.

قفل ضد سرقت کارتی

 

این نوع قفل، نوع دیگری از قفل‌های ضد سرقت دیجیتال هستند و اغلب برای محیط‌های کاری و ادارات مناسب هستند.

یکی از ویژگی‌های قفل کارتی این است که می‌تواند مشخص کند که چه فردی در چه تاریخ و ساعتی قفل را باز کرده است.

خرید قفل|قفل درب ضدسرقت

قفل ضد سرقت کلیدی

این نوع از قفل‌های درب ضد سرقت متداول‌ترین قفل‌های موجود در بازار هستند. ذکر این نکته مهم است که اگر چه این قفل‌ها به لحاظ امنیت در سطح قفل دیجیتال و کارتی و اثر انگشتی نیستند، اما کیفیت آن‌ها به صورتی که امنیت قابل‌قبولی دارند و برای اغلب فضاهای مسکونی گزینه مناسبی به شمار می‌آیند. بنابراین، انتخاب قفل درب ضد سرقت کلیدی نیز گزینه مناسب و مطمئنی خواهد بود.

قفل درب ضد سرقت کاله

ازجمله برندهای مطرح قفل درب ضد سرقت، برند کاله (که البته تلفظ صحیح آن کِیل (Kale) است) می‌باشد.

در بازار ایران، قفل درب ضد سرقت kale به راحتی در دسترس است و یکی از بهترین انتخاب‌ها برای قفل ضد سرقت است. اگر چه قیمت قفل درب ضد سرقت کاله ممکن است نسبت به انواع دیگر قفل‌های ضد سرقت بالاتر باشد، اما این قفل به علت به‌کارگیری آلیاژ و مواد مستحکم و مغزی ماندگار دارای کارکردی عالی است.

خرید قفل|قفل درب ضدسرقت

قفل ضد سرقت اتوماتیک کاله

یکی از انواع قفل‌های درب ضد سرقت کاله، نوع اتوماتیک آن است. این قفل که می‌توان آن را بر روی انواع درهای ضد سرقت استفاده کرد، یک ویژگی متمایز نسبت به قفل‌های ضد سرقت معمولی دارد. در هنگام بسته شدن درب، قفل ضد سرقت اتوماتیک کاله به صورت خودکار قفل می‌شود. علاوه بر این، یک ویژگی خیلی مهم دیگر دارد؛ برخلاف سایر قفل‌ها که ممکن است توسط کارت تلفن و یا مشابه آن باز شوند، به هیچ‌وجه با این نوع ابزارها باز نمی‌شود.

دو ویژگی فوق هر دو بدین معناست که قفل اتوماتیک امنیت بالاتری نسبت به قفل معمولی ضد سرقت دارد. قفل درب ضد سرقت داف ترکیه

داف نیز ازجمله برندهای مطرح در قفل‌های درب ضد سرقت است. قفل‌های داف نیز دارای کیفیت مشابهی با قفل کاله هستند. تفاوت دو قفل کاله و داف در جزئیات و مغزی قفل است و ظاهر دو قفل مشابه با یکدیگر است.

خرید قفل|قفل درب ضدسرقت

تعمیر مغزی قفل درب ضد سرقت

حتی اگر قفل مشکلی نداشته باشد، برای تأمین امنیت بیشتر، بهتر است هر چند سال نسبت به تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت اقدام کنید. چرا که به مرور سارقین نحوه باز کردن انواع قفل‌ها را پیدا می‌کنند و بنابراین لازم است از قفل‌های با تکنولوژی جدیدتر استفاده کنید تا امنیت خانه خود را تأمین کنید. برای مشاهده آموزش تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت کلیک کنید.

تعویض قفل درب ضد سرقت لازم است با مشورت افراد متخصصی که شناخت دقیقی از این نوع قفل‌ها دارند انجام شود، چرا که مهم‌ترین بخش قفل ضد سرقت، مغزی آن است. در‌ب‌های ضد سرقت دارای دو قفل (اصلی و شب بند در بالای درب) و در نتیجه دو مغزی هستند.

در هنگام تعویض قفل در باید توجه شود که آسیبی به بخش‌های مختلف در وارد نشود. برای تعویض قفل، در ابتدا لازم است قفل موجود را خارج کنید. برای تعویض مغزی، در ابتدا پیچ‌ها را در قسمت شب‌بند را باز کنید و سپس پوکی همراه با کاسه رزت را خارج کنید. بعد از آن رزت را خارج کرده و به مغزی قفل می‌رسید. برای خارج کردن مغزی لازم است پیچ‌هایی که بر روی قفل است را باز کنید و بعد مغزی را بیرون بیاورید.

بعد از خارج کردن قفل لازم است با استفاده از پیچ‌بند، یراق را رگلاژ کنید و بعد از آن قفل جدید را قرار دهید. برای قرار دادن مغزی جدید در ابتدا کاسه رزت و پوکی را داخل قفل ضد سرقت بیاندازید. سپس پیچ‌ها را ببندید.

تعویض مغزی پایین و بالای درب ضد سرقت مشابه یکدیگر است. تنها تفاوت تعمیر و تعویض این دو مغزی در این است که در هنگام تعویض مغزی قفل بالا، کاسه و پوکی با هم بسته می‌شود، اما در مغزی پایین، کاسه به تنهایی و رزت با پوکی از پشت بسته می‌شود.

خرید قفل|قفل درب ضدسرقت

قیمت قفل درب ضد سرقت

آن‌چه که باعث تفاوت قیمت قفل درب ضد سرقت می‌شود، ساختار قفل است که بر کیفیت آن اثرگذار است. در واقع هر چه قفل ساختار پیچیده‌تری داشته باشد، باکیفیت‌تر و در نتیجه گران‌قیمت‌تر است.

با توجه به کیفیت قفل‌ها و وارداتی بودن، قیمت قفل‎های باکیفیت مانند قفل درب ضد سرقت کاله ترکیه چیزی بیش از 300هزار تومان است که البته با توجه به قیمت دلار ممکن است تغییر کند. البته که قفل‌های ارزان‌تر با قیمت‌های 40هزار تومان هم در بازار موجود است

آی قفل
ارسال دیدگاه