خرید قفل|یراق آلات موردنیاز جهت ساخت وسایل تزیینی و آنتیک

خرید قفل

خرید قفل|یراق آلات موردنیاز جهت ساخت وسایل تزیینی و آنتیک

از ابزارهایی برای اتصال قطعات به یکدیگر استفاده می‌شود تا بتوان سازه‌ مستحکمی داشت. این ابزارها شامل گونیا، پایه آنتیک، اتاژور، نگهدارنده طبقه و غیره می‌باشد که با اندازه و مدل‌های متفاوت در بازار عرضه می‌شود. با استفاده از این یراق‌ها می‌توان به ساخت انواع شلف دیوار پرداخت. از آنجایی که زیبایی محیط داخلی محل کار و منزل برای افراد بسیار اهمیت دارد، آنها به خرید یا ساخت این وسایل می‌پردازند. این وسایل را می‌توان در انواع مختلف چوبی و فلزی متناسب با سلیقه و متریال وسایل دیگر تهیه کرد. در ادامه مطلب با انواع ابزارها برای ساخت وسایل تزیینی و آنتیک آشنا خواهید شد، پس با مطالب زیر همراه باشید. خرید قفل

ساخت وسایل تزیینی و آنتیک

وسایل تزیینی و آنتیک انواع مختلفی دارد که براساس نیاز افراد و زیبایی محیط می‌توان هر کدام از آنها را انتخاب کرد. این وسایل برای اینکه جلوه زیباتری داشته باشند از یراق‌های مختلف آنتیک مانند پایه آنتیک سینی، پایه صندوقچه، پایه جعبه استفاده می‌کنند. همچنین می‌توان وسایل موجود در منزل مانند قاب، آینه یا بشقاب‌های قدیمی را به سادگی با استفاده از یراق‌هایی مانند بست و قلاب روی دیوار زد یا از طریق شلف دیوار به صورت دکوری قرار داد. البته برای نصب شلف روی دیوار نیاز به ابزارهای گونیا، بست نگهدارنده، اتاژور و بست می‌باشد. این موارد جز اصلی‌ترین و مهمترین یراق آلات در ساخت وسایل آنتیک است، حال در ادامه به شرح کامل آنها می‌پردازیم.

خرید قفل

پایه سینی آنتیک

سینی و ظروف سرو غذا از وسایلی هستند که تنوع زیادی از لحاظ جنس و مدل دارند. زیبایی این محصولات توجه افراد را جلب می‌کند. با توجه به اینکه خانم‌ها علاقه زیادی به وسایل آنتیک و قدیمی دارند، به راحتی می‌توان ظروف ساده‌ای مانند سینی را به وسیله آنتیک و زیبا تبدیل کرد. یکی از یراق آلات خاص برای این کار، پایه است که با نصب آنها از طریق چسب یا پیچ می‌‌توان سینی ساده را تبدیل به یک وسیله آنتیک کرد. پایه سینی آنتیک در انواع مختلف با رنگ بندی‌های متفاوت طلایی، زیتونی، نقره‌ای و طرح‌های متنوع تولید شده است. هر کدام از مدل‌های پایه آنتیک را می‌توان براساس سلیقه و جنس سینی انتخاب کرد. از مهمترین کاربردهای این پایه‌ها در ساخت انواع ظروف چوبی، سنگی، فلزی و غیره است.

پایه صندوقچه و جعبه

معمولا وسایل ریز و با ارزش را باید در جای مشخص قرار داد تا مانع گم شدن آنها شد. صندوقچه و جعبه یکی از کاربردی‌ترین وسایل به این منظور است که می‌توان وسایل ریز و با ارزش مانند جواهرات را داخل آنها قرار داد. افراد اهمیت زیادی به جلوه و زیبایی این وسایل دارند زیرا به عنوان وسیله آنتیک یا تزیینی از آنها روی میز استفاده می‌کنند. بنابراین باید با استفاده از یراق آلات مناسب و زیبا، جلوه کار را چند برابر کرد. با استفاده از قطعات آنتیکی مانند پایه صندوقچه به سادگی این کار را انجام دهید که از جنس و رنگ‌های متنوعی مطابق با جنس صندوقچه و جعبه برخوردار است و انتخاب را برای افراد راحت می‌کند.

خرید قفل

اتصال شلف

دکور داخلی خانه یا محل کار باید به صورتی در نظر گرفته شود که تحمل وزن‌ انواع وسایل دکوری را داشته باشد. شلف از کاربردی‌ترین تزیینات در دکوراسیون داخلی است زیرا می‌توان وسایل آنتیک و تزیینی بسیاری را روی آنها قرار داد. پس باید از یراق‌های مستحکم و با دوامی برای ساخت آن استفاده کرد. شلف در انواع چوبی، ام دی اف، فلزی و غیره ساخته می‌شود که براساس دکور محیط می‌توان هر کدام آنها را در نظر گرفت. از شلف به عنوان کتابخانه، زیرتلویزیونی، نگهدارنده وسایل دکوری و موارد مشابه دیگر استفاده می‌شود. برای ساخت شلف دیوار باید از ابزارآلات خاصی استفاده شود که به اتصال شلف معروف هستند، در ادامه به شرح تعدادی از آنها می‌پردازیم.

اتصال شلف

گونیا شلف

گونیا یکی از کاربردی‌ترین ابزارها برای ساخت شلف است زیرا با استفاده از آن می‌توان شلف را در زاویه درست به صورت صاف روی دیوار نصب کرد. این ابزار انواع مختلفی دارد که براساس نیاز در ساخت وسایل از آنها استفاده می‌شود. برای ایجاد اتصال بین دو قطعه از گونیا تاشو یا تزیینی استفاده می‌شود که از یک بازو و زبانه تشکیل شده است. با استفاده از ابزار گونیا می‌توان شلف را به عنوان میز در قسمتی از خانه نصب کرد تا دیگر نیازی به استفاده خرید میز جداگانه نباشد. این ابزار روی دیوار از طریق رولپلاک و پیچ به سادگی نصب می‌شود؛ سپس صفحه چوب یا ام دی اف روی آن قرار می‌گیرد.

نگهدارنده و بست طبقه

شلف‌ها در مدل‌های گوناگونی ساخته می‌شوند. بعضی از آنها دارای چند طبقه مختلف است که باید از بست و نگهدارنده برای نصب آنها روی دیوار استفاده کرد. در این صورت این یراق باید از استحکام و دوام بالایی برخوردار باشد تا وسایل با وزن‌های سنگین را هم بتواند تحمل کند. بنابراین بست طبقه برای انواع اتصال دکوراسیون کاربرد زیادی دارد. از مهمترین این کاربردها در ساخت طبقات ویترین، کابینت و کمد است. این ابزار در سایزها و مدل‌های گوناگونی ساخته شده است که براساس نوع سازه و شلف مدنظر با جنس خاص می‌توان انواع آنها را انتخاب کرد. بست‌ها به دلیل اینکه با رولپلاک و پیچ و مهره روی سازه نصب می‌شود، اطمینان بالایی می‌تواند به همراه داشته باشد.

اتاژور شلف

اتاژور یا بست نگهدارنده طبقه ویترین یا کمد می‌تواند استحکام و دوام طبقات را در مقابل وسایل با وزن‌های مختلف افزایش دهد. از این یراق برای نصب شیشه به دیوار، نصب قطعات چوبی، نصب طبقه‌های کمد و کابینت استفاده می‌شود. اتاژور در ابعاد و مدل‌های مختلف مربع، مستطیل، بیضی و دیگر اشکال تولید شده و طبق سلیقه افراد و موقعیت سازه در بازار عرضه می‌شود. جنس اتاژور اهمیت زیادی در نگه داشتن شیشه و چوب دارد که در انواع فلز یا پلاستیک تولید شده است. این یراق به عنوان نگهدارنده وسایل زیر آینه نیز استفاده می‌شود که با ثابت شدن آن روی دیوار می‌توان وسایل مختلفی را روی آن قرار داد.

معرفی بهترین یراق آلات آنتیک

آی قفل
ارسال دیدگاه