خرید قفل|انواع قفل های اتاق فرار

خرید قفل

خرید قفل|انواع قفل های اتاق فرار + (راهنمای باز کردن قفلها)

انواع قفل های اتاق فرار را اگر نشناسید و با روند باز کردن آنها آشنایی کامل نداشته باشید، در طول بازی با مشکلات متعددی برخورد خواهید کرد. به عنوان مثال، شرایطی را تصور کنید که به جواب معما دست پیدا کرده اید و زمان تان بسیار محدود بوده و در کمترین زمان باید رمز را وارد و قفل را باز کنید. در این شرایط اگر با نحوه ورود رمز و باز کردن قفل آشنا نباشید، زحمات خود و سایر افراد تیم را به هدر خواهید داد و نتیجه ای جز شکست دریافت نخواهید کرد. به همین دلیل اتاق فرار اسکیپ ویژن در ادامه انواع قفل های اسکیپ روم ها را به همراه آموزش نحوه باز کردن آنها در ادامه ارائه خواهد داد.

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

قفل های حروفی اتاق فرار

با توجه به سناریو در نظر گرفته شده برای بازی و سرنخ هایی که در بخش های مختلف اتاق جاسازی شده است، ممکن است حروف یا اعدادی را بدست آورید. برای رهایی از اتاق فرار در نهایت باید بتوانید حروف را در کنار هم قرار داده و به رمز دست پیدا نمایید تا قفل باز شود. قفل های حروفی اسکیپ روم ها یکی از رایج ترین نوع قفل های مورد استفاده می باشند که دارای چند حلقه متحرک هستند که روی آنها حروف نوشته شده است. بر اساس رمز عبور باید حروف را به ترتیب روی شیار در نظر گرفته شده قرار داد تا قفل باز شود. در تصویر زیر نمونه هایی از این نوع قفل های اسکیپ روم ها را مشاهده می کنید.

قفل های حروفی اتاق فرار

قفل های جهت دار اتاق فرار

برخلاف قفل های حروفی و عددی و کلیدی، قفل های جهتی ممکن است با چالش هایی همراه باشند. در این نوع قفل نیاز دارید تا به درستی دکمه چرخان وسط قفل را در جهت های مناسب بچرخانید تا درب اتاق باز شود. اما یکی از نکات بسیار مهم در باز کردن این نوع قفل، محدودیت در تعداد ورود اشتباه رمز می باشد. در این شرایط با فشردن دو مرتبه حلقه بالایی قفل رو به پایین در نهایت قفل ریست شده و می توانید مجدد رمز را وارد کنید.

قفل های جهت دار اتاق فرار

قفل عددی اسکیپ روم

از دیگر نمونه قفل های پرکاربرد اتاق فرارها می توان به قفل های عددی اشاره نمود. این قفل ها شباهت بسیار زیادی با نوع حروفی داشته و تنها تفاوت استفاده از اعداد بر روی حلقه های متحرک آنها می باشد. به عبارت دیگر، برای باز کردن این نوع از قفل ها کافیست اعداد رمز را در طول بازی جستجو نموده و در نهایت به ترتیب از چپ به راست آنها را روی قفل وارد نمایید تا در صورت درست بودن رمز، درب اتاق برایتان باز شود.

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

قفل عددی اسکیپ روم

قفل های کلیدی اتاق فرار

از آسان ترین نوع قفل ها که در طول روز نیز ممکن است با آنها مواجه شویم، قفل های کلیدی می باشند. برای باز کردن این قفل ها در طول بازی باید بتوانید محل قرار گرفتن کلید را درست حدس بزنید و پس از پیدا کردن آن با سرعت زیاد نسبت به باز کردن قفل اقدام کنید.

قفل های کلیدی اتاق فرار

قفل مغناطیسی اسکیپ روم

در برخی از اتاق فرارهای تهران و سایر شهرها که از امکانات پیشرفته استفاده می کنند می توانید قفل های مغناطیسی را مشاهده کنید. این قفل ها نسل پیشرفته قفل های کلیدی می باشند و برای باز کردن آنها باید بتوانید کلید تخت و مستطیلی آنها را جستجو کنید. کلیدیهای این قفل ها مستطیلی و کاملا تخت بوده و کافیست آن را در شیار مربوطه در لبه قفل قرار دهید تا باز شود، لذا اگر در طول بازی با چنین کلیدی مواجه شدید، از آن چشم پوشی نکنید چون باز شدن درب اتاق در دستانتان خواهد بود.

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

قفل مغناطیسی اسکیپ روم

قفل های دکمه ای اتاق فرار

برخلاف قفل های حروفی و عددی که ترتیب وارد کردن اعداد اهمیت بسیار زیادی دارند، در نوع دکمه ای یا پترن کافیست کلیدهای رمز را به هر ترتیبی وارد کنید. پس از فشردن هر دکمه باید سایر کلید ها را به پایین بفشارید و در نهایت تمام حروف اگر رو به پایین قرار گیرند قفل باز خواهد شد.

قفل های دکمه ای اتاق فرار

قفل دیجیتال اسکیپ روم

قفل های دیجیتال به ظاهر از آسان ترین انواع قفل اتاق فرار می باشند، اما واقعیت این است که این قفل ها دارای محدودیت ورود رمز می باشند. به عبارت دیگر، ممکن است پس از ورود چند مرتبه رمز اشتباه، دستگاه قفل شود و برای ریست کردن چند دقیقه زمان لازم خواهد بود. با توجه به محدود بودن زمان بازی لازم است در ورود رمز به شیوه صحیح دقت داشته باشید تا با چنین مشکلاتی مواجه نشوید.

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

قفل دیجیتال اسکیپ روم

قفل های گاو صندوقی اتاق فرار

از دیگر انواع قفل های سخت اسکیپ روم ها می توان به قفل های گاو صندوقی اشاره نمود. باز کردن این قفل ها کمی پیچیده بوده و اگر قبل از بازی با آن آشنا نباشید، شک نکنید که نمی توانید آنها را باز کنید. برای باز کردن این قفل ها ابتدا لازم است رمز عبور را در طول بازی جستجو نمایید. با توجه به اینکه رمز عبور از چند کلمه یا رقم تشکیل شده باشد، لازم است روش های متفاوتی را برای باز کردن آنها به کار ببرید. به عنوان مثال اگر رمز ۴ رقمی باشد، ابتدا لازم است حلقه یا دکمه متحرک و گردان را بچرخانید تا عدد اول مقابل علامت رنگی روی قفل قرار گیرد. سپس چهار مرتبه حلقه گردان را بچرخانید تا مجدد عدد اول رمز مقابل علامت رنگی قرار گیرد.

سپس حلقه را بر خلاف عقربه های ساعت بچرخانید تا عدد دوم مقابل علامت قرار گیرد و حالا سه مرتبه حلقه را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا رمز مجدد مقابل علامت قرار گیرد. سپس حلقه را مجدد در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا عدد سوم مقابل علامت قرار گیرد و سپس دو مرتبه حلقه را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا رقم سوم مجدد مقابل علامت رنگی قرار گیرد. در نهایت یک مرتبه حلقه را در خلاف عقربه های ساعت بچرخانید تا آخرین رقم رمز مقابل علامت رنگی قرار گیرد و در نهایت قفل را رو به بالا حرکت دهید.

با توجه به اینکه در میان سایر انواع قفل های اتاق فرار، قفل های گاو صندوقی کمی پیچیده می باشد، پیشنهاد می کنیم قبل از بازی با نحوه باز کردن آنها آشنا شوید و به صورت عملی تمرین کنید.

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

قفل گاو صندوقی اسکیپ روم

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

آی قفل
ارسال دیدگاه