خرید قفل|ویژگی های قفل برقی مناسب چیست

خرید قفل

خرید قفل|ویژگی های قفل برقی مناسب چیست

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

معرفی انواع قفل برقی کلونی ، زبانه دار و کله گاوی | معرفی تولیدکنندگان برتر قفل برقی ،نحوه تامین امنیت با قفل برقی و راهکارهایی برای خرید قفل برقی مناسب

احساس نیاز به خرید قفل برقی به یکی از طبیعی ترین نیازهای انسان های امروزی تبدیل شده است.چون برای زندگی توام با آسایش امروزی بسیار مناسب هستند.معمولا ما نیاز داریم که منزل خود را از هر گونه خطری ، دور نگه داریم و حاشیه امنی برای خود و خانواده ایجاد کنیم.یکی از این موارد امنیتی انتخاب و خرید قفل برقی مناسب هست. قفل های برقی بمنظور بالا بردن ضریب امنیتی ، مناسب هستند. چون این قفل ها بسیار محکم و قوی بوده و براحتی شکسته نمیشوند و برای منازلی که کودک دارند بسیار مناسب میباشند. سهولت استفاده از آن نیز باعث افزایش این نیاز برای خرید قفل برقی شده است.چون هم با ریموت قابل باز کردن هستند و هم از طریق دربازکن از داخل منزل قابل باز کردن هستند  وهم قابلیت هوشمند سازی دارند.

مزایای استفاده از قفل های برقی

همانطور که در بالا ذکر کردیم دو دلیل اصلی امنیت و سهولت استفاده از دلایل مهم برای خرید قفل برقی هستند.این قفل ها قدرت زیادی دارند و بسیار مستحکم میباشند برای همین برای آپارتمان هایی که تعداد واحد زیادی دارند بسیار مناسب میباشد.

مدل های قفل برقی زیادی طراحی و تولید شده اند و هر کدام مکانیزم و عمکلرد خاص خود را دارند.برای همین بهتر است بهترین قفل برقی ممکن ، متناسب با نیازمان را خریداری کنیم تا بهترین نتیجه ممکن را داشته باشیم.

معمولا قفل های سیلندری از قدرت بسیار زیادی نسبت به نمونه های مشابه سنتی برخوردار هستند برای همین عملکرد قابل تاییدی دارند و ایمن هستند.قابلیت ارتقای نوع مصرف ، و ارتقا از نظر امنیتی یکی دیگر از مزایای این قفل ها میباشد. قابلیت نصب چراغ هشدار دارند تا زمانی که درب باز میشود از طریق چراغ متوجه شوید.با صرف هزینه ، قابلیت هوشمند سازی و ضدسرقت شدن را دارند بدین صورت که میتوان به کارت وصل کرد تا از طریق کارت باز شوند.

گرچه در کل نسبت به قفل های سنتی هزینه بالایی دارند ولی مزایای آن بقدری زیاد هست که این قیمت زیاد معمولا نادیده گرفته میشود. به هیچ وجه زبانه های آن قابل شکستن نیستند. کلیدهایی که دارند مختصص همان قفل میباشد و براحتی قابل کپی کردن نیستند .امکان باز کردن از طریق آیفون تصویری را هم دارند تا براحتی کنترلی از داخل منزل به درب خروجی داشته باشیم. این قفل ها اگر روی درب فلزی حیاط نصب شوند در این حالت در صورت برخورد خودرو با درب  ، این قفل به حدی محکم و بادوام هست که از باز شدن درب جلوگیری میکند.

معایب استفاده از قفل برقی

مزایای قفل برقی گفته شد ولی بهتر هست برای بررسی دقیق ، معایب قفل برقی را هم بگوییم.بعضی قفل های برقی هوشمند ، کارتی هستند و در صورت گم شدن این کارت ها ، بدلیل امنیت فوق العاده زیاد ، امکان باز شدن آن خیلی خیلی سخت هست(البته این بنوعی مزیت هم حساب میشود) و اینکه خرید این کارت ها نسبتا هزینه بر هستند.

ولی مهم ترین عیب این قفل های برقی را میتوان به عدم استفاده در هر متریال ( جنس ) درب دانست.این قفل ها در درب چوبی به هیچ عنوان قابل نصب نیستند چون برای نصب نیاز به ضخامت درب دارند.معمولا برای درب های آلومینیومی و درب های توخالی نیز مناسب نمیباشند.

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

انواع قفل برقی ایده آل :

گفتیم که چند سالی میشود که برای راحتی در استفاده و تامین امنیت ، از قفل برقی در آپارتمان ها و منازل مسکونی روی درب حیاط و پارکینگ و نفر رو استفاده میشوند.برای دسته بندی اولیه قفل برقی میتوانیم به سه نوع زیر اشاره کنیم:

 1. قفل برقی کلونی
 2. قفل برقی زبانه دار
 3. قفل های کله گاوی

معرفی قفل برقی کلونی

این قفل ها اکثرا ساخت کشور ایتالیا هستند و دارای بدنه ای از جنس گالوانیزه میباشند و قطعات درونی از جنس برنج است.در اول که این قفل ها معرفی شدند مورد استقبال مردم ایران قرار گرفتند ولی بعدها بدلیل مشکلاتی که داشتند از رونق افتاده و تقریبا از چرخه مصرف کاربران حذف شد.این قفل ها دارای زبانه چرخشی یا به اصطلاح زبانه کلنگی هستند که جهت نصب بصورت عمودی و افقی روی درب یک مزیت به شمار میروند.

از مزیت های مهم این قفل درب فلزی میتوان به مقاومت بسیار بالا اشاره کرد بطوریکه حتی در صورت تصادف ماشین با درب نیز مقاومت میکند و باز نمیشود. ولی دارای معایبی نیز هستند.نیاز به نصب دوباره و هزینه نگهداری بالا از معایب این قفل هست.مثلا در درب هایی که لولا قدیمی دارند به مرور زمان در اثر تغییر میلی متری در لولا ، این قفل ها نیز کار نمیکنند و باعث ایجاد مشکل برای مصرف کننده میشوند.و در برخی موارد نیز نیاز به سرویس کاری و بعضا نصب دوباره قفل روی درب پیدا میکنند. در کل با پیشرفت تکنولوژی این قفل ها تقریبا کم مصرف شده اند و خواهان کمی دارند.

قفل برقی کلونی
خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل 

معرفی قفل برقی زبانه دار

این قفل ها بر روی درب فلزی حیاط ، درب فلزی پارکینگ و درب فلزی نفر رو نصب و سوار میشوند و باز و بسته شدن آن بوسیله یک ضامن که در غلاف قرار میگیرد انجام میپذیرد. از مزایای این قفل میتوان به نصب بر روی همه نوع درب از قبیل درب حیاط و پارکینگ و درب نفر رو اشاره کرد.ولی عیب شاخص این مدل ، قابل رویت بودن زبانه هنگام باز و بسته کردن درب میباشد.که این مورد در قفل های به اصطلاح کله گاوی حل شد.

قفل برقی زبانه دارخرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

معرفی قفل برقی کله گاوی

این قفل تقریبا پرمصرف ترین نوع قفل برقی هست که قابلیت های زیادی دارد و معایب قفل های قبلی را حل کرده است.ایتالیا جزو اولین کشورهایی بود که شروع به تولید این نوع قفل برقی کرد.ولی امروزه در کشور عزیزمان ایران هم شرکت الکتروپیک با برند یوتاب شروع به تولید این قفل ها کرد.

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل 

این قفل بطور کامل قابلیت رقابت با بازار خارجی را دارد و از نظر هزینه کاملا مقرون به صرفه میباشد.و از طرف شرکت سازنده با 24 ماه گارانتی عرضه میشود .از ویژگی های این قفل میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

 • – عدم باز شدن قفل در اثر لرزش زیاد و حتی ضربه
 • – قابلیت نصب و راه اندازی به صورت عمودی و افقی
 • – ولتاژ مصرفی 12 ولت و توان مصرفی 15VA
 • – قابلیت نصب و تنظیم متغیر مغزی قفل بیرونی تا 50 میلیمتر به طرفین
 • – امکان باز و بسته نمودن درب توسط دست و همچنین بوسیله دربازکن های الکتریکی از داخل منزل
 • – مناسب جهت نصب بر روی درب هایی که بوسیله جک باز و بسته می شوند و همچنین کنترل قفل توسط مدار فرمان جک
 • – دارای ضریب ایمنی بسیار بالا
 • – حفاظت در برابر ورود غیر مجاز
آی قفل
ارسال دیدگاه