قفل درب هوشمند تشخیص چهره چیست و چگونه کار میکند؟

خرید قفل

قفل درب هوشمند تشخیص چهره

خرید قفل

خرید قفل

 

 

این قفل با آنالیز ویژگی های صورت افراد همچون فاصله بین دو چشم، بینی، لب و دهان، اسکن عنبیه و شبکیه چشم و حتی لک های صورت، هویت افراد را شناسایی میکند و اگر این اطلاعات با اطلاعات درون قفل مطابقت داشته باشد، اقدام به باز نمودن درب مینماید. لازم به ذکر است که تمام این اتفاقات در کسری از ثانیه و در سریع ترین زمان ممکن اتفاق می افتد.

نحوه عملکرد قفل درب هوشمند تشخیص چهره

برای استفاده نمودن از قفل درب هوشمند تشخیص چهره، در ابتدا لازم است اطلاعات چهره افراد مجاز به سیستم قفل داده شود تا این اطلاعات در بانک اطلاعاتی قفل ذخیره گردد. پس از اتمام این کار، قفل با استفاده از داده های ذخیره شده در آن، صورت هر فرد را بررسی میکند و در صورت تطابق با این داده ها، قفل دستور بازگشایی را صادر میکند و اگر این اطلاعات با داده های وارد شده در قفل مطابقت نداشته باشد، قفل هشدار عدم تشخیص هویت را ارسال مینماید.

البته برخی از قفل ها برای بالا بردن امنیت قفل خود، از سیستم دو مرحله ای استفاده میکنند و افراد پس از تشخیص هویت خود توسط سیستم امنیتی قفل، باید یک رمز عبور نیز وارد کنند تا اطمینان حاصل شود که فرد مورد نظر، همان فردی است که اجازه ورود دارد.

 

 

 

خرید قفل

 

 

مزایای استفاده از قفل هوشمند تشخیص چهره

  • دقت بالا

نرم افزارهای تشخیص چهره که در قفل های هوشمند به کار میروند، توانایی آن را دارند که تعیین کنند شخصی که میخواهد به خانه وارد شود، دقیقا همان فردی است که اطلاعات چهره او به سیستم داده شده است یا خیر. دقت این نرم افزار ها به حدی بالا است که میتواند چهره افراد را در زوایای مختلف تشخیص دهد. همچنین نرم افزار های موجود در سیستم امنیتی قفل هوشمند تشخیص چهره، از توانایی تشخیص چهره افراد با ملیت های مختلف برخوردار است.

  • فرآیند اتوماتیک

شما هنگامی که تنظیمات این قفل را به درستی انجام دادید، دیگر تمام مراحل به صورت اتوماتیک صورت میپذیرد. هنگامی که شما به صفحه اسکن چهره قفل نزدیک میشوید، قفل با دریافت اطلاعات صورت شما، درب را باز مینماید و شما هیچگونه تماسی با قفل در هنگام باز نمودن درب ندارید که این موضوع میتواند از انتقال آلودگی و بیماری هایی که از طریق تماس با سطوح منتقل میشود، جلوگیری نماید.

  • دسترسی سریع

همانطور که پیش از این اشاره شد، قفل درب هوشمند تشخیص چهره با دریافت اطلاعات چهره شما و مقایسه با اطلاعات موجود در بانک های اطلاعاتی خود، در صورت تطابق اطلاعات درب را باز مینماید و این اتفاق در سریع ترین زمان ممکن صورت میپذیرد. مسلما نسبت به دیگر انواع قفل ها، فرآیند باز شدن قفل تشخیص چهره با سرعت بسیار بالاتری انجام میشود.

  • نفوذ ناپذیر

یکی از نکات مثبت در قفل های درب هوشمند تشخیص چهره، سیستم امنیتی بسیار پیشرفته در برابر هک شدن افراد خرابکار میباشد. این سیستم اجازه ورود به افرادی را که میخواهند از طریق اعمال خرابکارانه و به طور غیر مجاز وارد خانه دیگران شوند، نمیدهد و آنان را ناکام میگذارد.

  • ثبت رفت و آمد ها

قفل درب هوشمند تشخیص چهره همانند دیگر قفل های هوشمند از توانایی ثبت رفت و آمد افراد برخوردار میباشد. همچنین اگر فردی قصد داشته باشد که با روش های غیر مجاز درب را باز نماید، قفل پیامی را به منظور اعلام هشدار برای صاحب خانه ارسال مینماید تا از این اتفاق باخبر شود و در صورت به وجود آمدن مشکلی برای امنیت خانه، به پلیس اطلاع دهد.

معایب استفاده از قفل درب هوشمند تشخیص چهره

مسلما هر تکنولوژی در کنار مزیت های فراوانی که دارد، از معایبی نیز برخوردار میباشد. در این قسمت قصد داریم شما را با معایب قفل درب هوشمند تشخیص چهره آشنا نماییم:

یکی از نکاتی که در مورد سیستم امنیتی قفل درب هوشمند تشخیص چهره جای بحث دارد، سیستم تشخیص فریب این قفل میباشد. این سیستم آنگونه که گفته میشود بی نقص نیست و تا تکمیل آن میتواند امنیت را با مشکل روبرو نماید. این سیستم به گونه ای است که دارای قابلیت تشخیص تصاویر جعلی از اصلی میباشد ولی در این نوع قفل هوشمند کارایی آن به طور کامل تضمین نشده است.

در حال حاضر که فعالیت افراد در شبکه های اجتماعی، سبب شده است که تصاویر آنان در اختیار بسیاری از افراد قرار گیرد، مجرمان میتوانند با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی، از تصاویر جعلی افراد برای ورود به منازل استفاده کنند و اقدام به سرقت از منازل افراد نمایند.

نرم افزار تشخیص چهره در هنگام کم بودن نور و یا وجود تغییرات در چهره پیش فرض افراد، با مشکل روبرو میشود و اجازه دسترسی را صادر نمیکند که این یکی دیگر از مشکلات و معایب این قفل هوشمند به حساب می آید. از دیگر معایب این قفل هوشمند میتوان به هزینه بالای این قفل اشاره نمود که این سطح از امنیت را با دیگر انواع قفل هوشمند نیز میتوان تامین نمود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد انواع قفل هوشمند و ویژگی های آنان، میتوانید به مقاله قفل هوشمند چیست مراجعه نمایید؛ زیرا در این مقاله به طور کامل به قفل هوشمند و انواع آن پرداخته شده است.

خرید قفل-خرید قفل-خرید قفل-خرید قفل-خرید قفل-خرید قفل-خرید قفل-خرید قفل-خرید قفل

آی قفل
ارسال دیدگاه