خرید قفل|معرفی انوع قفل گاوصندوق

خرید قفل

خرید قفل|معرفی انوع قفل گاوصندوق

واضح است که تامین امنیت اقلام ذخیره شده در گاوصندوق، در شرایط عادی مقابل دسترسی های غیر مجاز بدلیل اهمیت و ارزش آنها از حساسیت بالایی برخوردار است. بنابراین قفل گاو صندوق یکی از مهم ترین قطعات گاوصندوق می باشد، که انواع مختلفی دارد.

خرید قفل خرید قفل خرید قفل آی قفل

در این مقاله به معرفی انواع قفل گاوصندوق و ویژگی ها و مزایای هرکدام خواهیم پرداخت.

 • قفل کلیدی
 • قفل ترکیبی مکانیکی
 • قفل ترکیبی الکترونیکی
 • قفل بیومتریک
 • قفل زمان
 • قفل ترکیبی با تاخیر زمان
معرفی انوع قفل گاوصندوق

قفل کلیدی گاوصندوق (Key Locks)

یکی از ساده ترین انواع قفل های  گاوصندوق، قفل کلیدی گاوصندوق می باشد که از ویژگی های معمولی و ساده برخوردار است. و به همین دلیل نسبت به سایر قفل های گاوصندوق قیمت ارزان تری نیز دارد.

در رابطه با قفل کلیدی گاوصندوق، یک مسئله ضروری حفاظتی وجود دارد، و آن هممدیریت کلید می باشد.

در صورت وجود کلید قفل گاو صندوق در اتاقی که گاوصندوق در آن تعبیه شده است، خطر شدیدی شما را تهدید می کند، و ممکن است دزدان کلید را پیدا کرده و به راحتی قفل گاوصندوق را باز کنند.

بنابراین اگر اقلامی که در گاوصندوق نگهداری می کنید از میزان اهمیت بسیار بالایی برخودار هستند استفاده از قفل کلیدی گاوصندوق را به شما پیشنهاد نمی کنیم.

برای اطلاعات بیشتر درباره قفل کلیدی گاوصندوق میتوانید مقاله ما را در این راستا مطالعه کنید.

قفل کلیدی گاوصندوق

قفل کلیدی گاوصندوق (Mechanical Combination lock)

قفل های مکانیکی ترکیبی در مقایسه با قفل های کلیدی پیچیدگی بیشتری داشته و یکسری ترکیبات امنیتی روی آن اعمال شده که به واسطه این ترکیبات میزان نفوذ پذیری امنیتی به آن کاهش یافته و بدنبال آن امنیت گاوصندوق افزایش می یابد. هرچند قفل مکانیکی ترکیبی در مقایسه با قفل کلیدی پیچسده تر است اما در مقایسه با قفل های ترکیبی الکترونیکی پیچیدگی و ترکیبات کمتر و در نتیجه از امنیت کمتری برخوردار است.

قفل کلیدی گاوصندوق

خرید قفل خرید قفل خرید قفل آی قفل

قفل الکترونیکی گاوصندوق (Electronic Combination Lock)

در قفل الکترونیکی گاوصندوق، دیگر خبری از کلید برای باز کردن قفل گاوصندوق نیست، بلکه این قفل ها قادرند رمز گاوصندوق را بصورت الکترونیکی ذخیره کنند، و شما کافی است برای باز کردن درب گاوصندوق رمز الکترونیکی که برای قفل گاو صندوق تنظیم کرده اید را از طریق صفحه کلید روی درب گاوصندوق وارد نمایید و در صورت صحت رمز، درب گاوصندوق باز می شود.

کلیدهای ترکیبی الکترونیکی، با حذف کلید، مشکلات مربوط به مدیریت کلید را حل کرده، ولی عدم وجود کلید خود باعث بروز مشکلاتی در شرایط اضراری می شود. به همین جهت در قفل الکترونیکی گاوصندوق نیز یک کلید اضطراری تعبیه شده تا در زمان بروز مشکلات الکترونیکی یا فراموش کردن رمز قفل گاوصندوق، بتوان درب گاوصندوق را باز کرد.

قفل الکترونیکی گاوصندوق

کلید های اضراری معمولا دارای پیچیدگی کمی می باشند زیرا عملا بجز موارد بحرانی استفاده نمی شوند به همین دلیل این کلید اضراری را می توان با خیال راحت تری در مکانی که گاوصندوق تعبیه شده نگهداری کرد.

برای آشنایی با رمز گاوصندوق میتوانید مقاله انواع رمز گاوصندوق را مطالعه کنید. در این مقاله به صورت کامل درباره انواع مختلف رمز گاوصندوق برای شما توضیح داده ایم.

قفل دیجیتال گاوصندوق

در صنعت گاوصندوق ابتدا از قفل های قدیمی و مکانیکی استفاده می‌شد ولی امروزه با پیشرفت تکنولوژی و دانش استفاده از قفل دیجیتال گاوصندوق به کمک مردم آمده و به امنیت اسناد و مدارک در گاوصندوق ها کمک زیادی کرده است.

با پیشرفت قفل های گاوصندوق گنجینه هنوز هم از قفل های مکانیکی قدیمی برای گاوصندوق استفاده می کنند اما می‌توان ورود قفل دیجیتالی گاوصندوق را به عنوان تحول جدید و عظیمی در صنعت گاوصندوق در نظر گرفت.

قفل دیجیتال گاوصندوقخرید قفل خرید قفل خرید قفل آی قفل

امروز از قفل های دیجیتال در صنایع متفاوت مانند گاوصندوق استفاده می‌شود و علت استفاده از قفل دیجیتال به دلیل امنیت بالاتری را نسبت به سایر قفل ها و همچنین عملکرد سریع آنهاست.

امنیت بالاتر قفل دیجیتال گاوصندوق نسبت به قفل مکانیکی گاوصندوق از جمله محاسن و نقاط قوت قفل دیجیتال گاوصندوق به شمار می رود.

خرید قفل خرید قفل خرید قفل آی قفل

خرید قفل دیجیتال گاوصندوق

برای خرید قفل دیجیتال گاوصندوق بایدنکاتی را در نظر داشته باشید تا بتوانید یک گاوصندوق ضد هک را خریداری کنید.

برای اینکه تشخیص دهید قفل دیجیتال گاو صندوق شما کاملا ایمن است باید یک سری اطلاعات تخصصی در حوزه الکترونیک داشته باشید.

راه راحت تری که میتوان از ایمن بودن قفل گاو صندوق مطمئن شد این است که شما باید از برندهای معروف و معتبر سازنده قفل های دیجیتال گاوصندوق اقدام به خریداری قفل گاوصندوق کنید.

خرید قفل دیجیتال گاوصندوقخرید قفل خرید قفل خرید قفل آی قفل

به عنوان مثال کمپانی سامسونگ در حوزه تولید قفل دیجیتال گاوصندوق بسیار قوی عمل کرده و به صورت اختصاصی توانسته است کار طراحی و ساخت قفل دیجیتال گاوصندوق را برعهده بگیرد.

خیلی هم که باید در خرید قفل دیجیتال گاوصندوق را در نظر داشته باشید این است که قابلیت رمز های ترکیبی در قفل دیجیتال وجود داشته باشد. این امر می‌تواند امنیت شما را بالاتر ببرد.

استفاده از رمز های ترکیبی به این معنا می باشد که شما هم بتوانید از رمز های عددی و هم اثر انگشت که مختص قفل های دیجیتال بیومتریک است استفاده کنید.

در گاوصندوق های دیجیتالی شرکت بزرگ گنجبان از اناوع قفل های دیجیتالی با سطح ایمنی بالا استفاده شده است.

خرید قفل خرید قفل خرید قفل آی قفل

ویژگی قفل دیجیتالی گاوصندوق

قفل استفاده شده در گاو صندوق ها دارای ویژگی های می باشند که ویژگی هر نوع قفلی سبب تمایز آن گاوصندوق با سایر گاوصندوق ها میشود. نام تعدادی از ویژگی های قفل دیجیتالی گاوصندوق را برای شما توضیح خواهیم داد.

ویژگی قفل دیجیتالی گاوصندوقخرید قفل خرید قفل خرید قفل آی قفل
 • مقاومت زیاد

مهمترین ویژگی قفل دیجیتال گاوصندوق مقاومت زیاد آنها در سیستم گاوصندوق می‌باشد که باعث پیشرفت امنیت سیستم گاوصندوق در برابر عوامل محیطی و فشارهای فیزیکی می شود. این مقاومت زیاد برای نگهداری اسناد و مدارک ارزشمند یک مزیت به شمار می رود.

 • امنیت بالا و استفاده راحت

ویژگی دیگر قفل دیجیتالی گاوصندوق امنیت بالاتر نسبت به قفل مکانیکی و همچنین استفاده راحت و آسان آن توسط عموم مردم است. با استفاده از قفل دیجیتال گاوصندوق شما دیگر نگران گم کردن کلید صندوق نخواهید بود و به راحتی می توانید با وارد کردن رمزی که برای گاوصندوق خود تعیین کرده اید آن را باز کنید.

امنیت بالا طرح این قفل سببب می‌شود که اگر شما برای تعداد دفعات محدودی رمز گاوصندوق را اشتباه وارد کنید به صورت اتوماتیک درب گاوصندوق قفل میشود و یک آلارم هشدار برای شما ارسال خواهد شد.

انواع قفل دیجیتال

شما در این قسمت از مقاله با انواع قفل دیجیتال آشنا خواهید شد. دو نوع قفل دیجیتال داریم به نام قفل های کیبوردی و قفلهای بایومتریک. شما میتوانید از این گاوصندوق ها به عنوان گاوصندوق خانگی با بالاترین درجه ایمنی استفاده کنید.

که قابلیت ها و کاربرد های آن ها متفاوت می باشد ولی به طور کلی می توان گفت امنیت هر دو بالا می باشد و هر دو با صفحات نمایشگر لمسی و کیبوردی کار می کنند.

 • قفل های بیومتریک

در قفل های بیومتریک از کدهای ژنتیکی برای بازگشایی رمز قفل دیجیتال استفاده می شود که معمولاً از الگوی اثر انگشت و یا عنبیه چشم برای بازگشایی قفل گاو صندوق استفاده می شود.

انواع قفل دیجیتالخرید قفل خرید قفل خرید قفل آی قفل

این اطلاعات در حافظه ها گاوصندوق ذخیره می‌شوند و همانطور که می دانید الگوی ژنتیکی هر شخص با اشخاص دیگر متفاوت می باشد و به همین دلیل منحصر به فرد بوده و می تواند باعث امنیت بالاتر قفل دیجیتالی گاوصندوق شود.

 • قفل کیبوردی

قفل کیبوردی ساده‌ترین نوع قفل دیجیتال گاوصندوق می باشد که تنها کافیست رمز خود را بر روی صفحه نمایشگر وارد کنید دیگر نیازی به ویژگی‌ها و الگوهای ژنتیکی نیست.

 • قفل اسکنر عنبیه چشم

برای طراحی قفل اسکنر عنبیه چشم از الگوریتم های تشخیص ژنتیکی استفاده شده است. عنبیه چشم از دیگر ویژگی های منحصر به فرد افراد است که در هیچ دو انسانی یکسان نیست و به همین دلیل به یکی از ارکان مهم افزایش امنیت گاوصندوق تبدیل شده است. اگر شما جز افرادی هستید که رمز های عددی و حروفی را زود فراموش میکنید خرید گاوصندوق مجهز به سیستم اسکنر عنبیه چشم به شما پیشنهاد میشود. استفاده از گاوصندوق های مجهز به این سیستم 10 برابر ایمن تر گاوصندوق های اثر انگشتی است. برای خرید باکیفیت ترین گاوصندوق اثر انگشتی با سطح ایمنی بالا با ما تماس بگیرید. ما در زمینه تولید گاوصندوق های اثر انگشتی و بهبود امنیت گاوصندوق پیشتاز عرصه رقابت در ایران هستیم.

قیمت قفل دیجیتال گاوصندوق

یکی از مهمترین نکاتی که برای خرید قفل دیجیتال گاوصندوق به شما می رسد قیمت قفل دیجیتال گاوصندوق میباشد. همان طور که می دانید قفل دیجیتال جزو جدیدترین قفل گاوصندوق به شمار می رود و امنیت بالاتری نسبت به سایر قفل ها دارد.

برای تعیین قیمت قفل دیجیتالی گاوصندوق باید نوع قفلی را که می‌خواهید تهیه کنید را در نظر گرفت. استفاده از قفل های بیومتریک در قفل دیجیتالی گاوصندوق قیمت بالاتری نسبت به قفل های کیبوردی دارد زیرا در آنها از الگوریتم پیشرفته ای استفاده شده است.

قیمت قفل دیجیتال گاوصندوقخرید قفل خرید قفل خرید قفل آی قفل

خرید قفل خرید قفل خرید قفل آی قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل آی قفل

قفل بیومتریک گاوصندوق (Biometric Locks)

قفل های مدل بیومتریک دارای ۲ نوع می باشند:

قفل بیومتریک مکانیکی

قفل بیومتریک دیجیتالی

قفل های بیومتریک در هر ۲ نوع مکانیکی  و دیجیتالی، مشکل مدیریت کلید را بشکلی مطلوب و جدی حل کرده اند چرا که در صورت فراموش کردن رمز قفل گاوصندوق هم نیازی به کلید اضراری نمی باشد چرا که این نوع قفل ها امکان باز کردن قفل گاو صندوق فقط از طریق ویژگی های فیزیکی متمایز در هر فرد مثل شبکیه چشم یا اثر انگشت می باشد، که در کاربردهای خانگی، احراز هویت عموما از طریق اثر انگشت صورت می گیرد.

در قفل های بیومتریک دیجیتالی امکان تنظیم رمز دیجیتالی نیز وجود دارد، در واقع دارای ۲ بخش می باشند، یک بخش برای وارد کردن رمز دیجیتالی، و بخش دیگر برای احراز هویت از طریق اثر انگشت.

احراز هویت از طریق اثر انگشت بسیار کاربردی، آسان و امن می باشد، زیرا اثر انگشت هر فرد مختص اوست و غیر قابل کپی می باشد از این روی شما نمیتوانید آن را اشتباه وارد کنید، و از طرفی همیشه همراهتان است.

قفل زمان گاوصندوق (Time Locks)

این نوع از قفل ها اصولا بخشی از قفل یک دستگاه می باشند، و عموما در بخش نگهداری سپرده های بانکی یا دیگر بخش های ضروری بانک مورد استفاده قرار می گیرند.

اگر بخواهیم تعریف درستی از قفل زمان ارائه دهیم، باید بگوییم، قفل زمان یک زمان سنج است که کنترل می کند درب گاوصندوق تا قبل از رسیدن به دوره از پیش تعریف شده حتی درصورت وارد کردن رمز درست، باز نشود.

قفل زمان گاوصندوقخرید قفل خرید قفل خرید قفل آی قفل

محل نصب قفل زمان:

گاوصندوق

درب غرفه

قفل های زمان به گاوصندوق یا شاید درب ورودی نصب می شوند.

معمولا قفل های سه تایی روی یک در هستند. اولی درصورت رسیدن به صفر ، دسترسی به درب  را فعال می کند ، دوتای دیگر درواقع به منظور پشتیبانی هستند.

قفل مکانیکی گاوصندوق

قفل مکانیکی گاوصندوق جز قدیمی ترین و ابتدایی ترین قفل های گاوصندوق به شمار می رود و همچنان عده ای از این قفل مکانیکی گاوصندوق نیز برای تامین امنیت مدارک و اسناد خود در گاوصندوق استفاده می‌کنند.

معمولاً از قفل های مکانیکی گاوصندوق در مکان هایی که دارای شرایط آب و هوایی شرجی به سردی و خشکی هستند استفاده می‌کنند و همچنین در مکان های کارگاهی نیز از این نوع قفل گاو صندوق استفاده می شود.

اگر قفل گاوصندوق شما خراب شده است بهتر است برای تعویض و تعمیر آن به دنبال افراد حرفه ای بگردید.

خرید قفل خرید قفل خرید قفل آی قفل

قفل مکانیکی گاوصندوقخرید قفل خرید قفل خرید قفل آی قفل

مزایا و معایب قفل مکانیکی گاوصندوق

مزیت قفل مکانیکی گاوصندوق نسبت به سایر قفل ها دارد این است که اگر شما مجبور شدید گاوصندوق خود را در یک محیط تاریک و نمدار و مرطوب نصب کنید استفاده از قفل مکانیکی باعث می‌شود که گاوصندوق شما دیرتر خراب شود زیرا قفل مکانیکی گاوصندوق برای شرایط آب و هوایی مرطوب و شرایط محیطی سخت پیشنهاد می شود.

یکی دیگر از ویژگی‌های قفل مکانیکی گاوصندوق آن است که نیاز به منبع تغذیه ندارد و طول عمر بالایی نیز دارد.

مزایا و معایب قفل مکانیکی گاوصندوقخرید قفل خرید قفل خرید قفل آی قفل

عیب قفل مکانیکی گاوصندوق آن است که شما مدام نگران گم کردن کلید گاوصندوق خواهید بود و خیلی راحت گاوصندوقی در آن از قفل مکانیکی استفاده شده باز می شود و این موضوع باعث کاهش امنیت گاوصندوق شما می شود.

قفل گاوصندوقی بالدار

معمولا از قفل گاوصندوقی برای انواع گاوصندوق ها و کمد ها استفاده میشود. این قفل برای گاوصندوق های اداری کاربرد بیشتری نسبت به ستیر گاوصندوق ها دارد. قفل گاوصندوقی محصول تولید داخل است و شما میتوانید این قفل را با قیمت حدودی 100/000 تومان خریداری کنید.

قفل گاوصندوقی 156F کالی

قفل گاوصندوقی کالی ساخت کشور ترکیه بوده و کیفیت بسیار بالایی دارد. این قفل رنگ بندی زیادی ندارد  شما میتوانید از رنگ استیل آن استفاده کنید. معمولا از این قفل ها برای درب ها استفاده میشود و در قسمت زیر این محصول جایی برای قرار گیری کلید تعبیه شده است. کاربرد عمده این قفل در درب ساختمان ها میباشد و امروزه از این مدل قفل های گاوصندوقی برای گاوصندوق استفاده نمیشود.

قفل ترکیبی با تاخیر زمان (Time-delay Combination Locks)

قفل های ترکیبی با تاخیر زمانی، عموما از ترکیبات الکترونیکی و دیجیتالی بهمراه یک تایمر تاخیری ساخته شده اند، که این تایمر تاخیری باز کردن قفل را با تاخیر تعیین شده توسط مصرف کننده بطور قابل توجهی کمتر از یک ساعت به تاخیر می اندازد.

در مقایسه با قفل زمان که فقط در زمان مناسب و تعیین شده درب گاوصندوق را باز می کند، قفل تاخیر زمانی در هر زمانی درب گاوصندوق را باز می کند، ولی باز هم صاحب گاوصندوق باید منتظر تاخیر زمانی تنظیم شده بماند.

از گاوصندوق های با قفل تاخیر زمانی، بیشتر در کسب و کارهایی با معاملات پولی زیاد استفاده می شود.

قفل ترکیبی با تاخیر زمانخرید قفل خرید قفل خرید قفل آی قفل

خرید قفل گاوصندوق

در اینجا سعی کردیم به ویژگی های انواع قفل گاوصندوق بپردازیم تا شما عزیزان با انواع و کاربرد هر کدام آشنا شده و قبل از خرید قفل گاوصندوق، با توجه به کاربرد مورد انتظار خود از گاوصندوق و همچنین نوع اقلامی که قصد نگهداری از آن ها را در گاوصندوق دارید، اقدام به خرید قفل گاوصندوق کنید. چرا که در صورت عدم توجه به این موارد و صرفا خرید قفل گاوصندوق با قیمت گران تر، ممکن است امنیت مورد انتظار شما تامین نگردد و یا اینکه هزینه اضافی و بیهوده بابت قفل گاوصندوق بپردازید در صورتی که با خرید قفل گاوصندوق ارزان تر هم می توانستید به امنیت مطلوب نیز برسید.

خرید قفل گاوصندوقخرید قفل خرید قفل خرید قفل آی قفل

ممکن است که شما به هر دلیل من جمله خرابی قفل گاوصندوق و یا مشکلات دیگری مانند سرقت و یا هر عیب و اختلالی در قفل گاوصندوق خود نیاز به خرید ، تعمیر  و یا تعویض قفل گاوصندوق داشته باشید. اما باید این نکته را مد نظر داشته باشید که تمامی گاوصندوق ها را نمی توان اقدام به تعویض قفل آن ها کرد. لذا برای اطمینان خاطر از خرید قفل گاوصندوق و اینکه آیا می تونید قفل آن را تعویض نمایید از مشاوره رایگان گنجبان در این جهت استفاده نمایید.

نکات انتخاب قفل گاوصندوق

برای خرید قفل گاوصندوق بهتر است فقط به دنبال قفل های گران قیمت نباشید زیرا هر قفل ویژگی های خاص خود را دارد و شما باید متناسب با کاربردتان بهترین نوع قفل را انتخاب کنید. طی تحقیقات چندین ساله کارشناسان گنجبان ما تعدادی از راهنمایی های خرید قفل گاوصندوق را در این قسمت برای شما آورده ایم.

اگر میخواهید برای گاوصندوق افراد سالمند قفل مناسبی خریداری کنید بهتر است قفل های مکانیکی و دیجیتالی را از لیست خرید خود خط بزنید. بهترین قفل گاوصندوق مناسب افراد سالمند قفل های اثر انگشتی و بیومتریک است. زیرا احتمال فراموشی رمز توسط این افراد بسیار بالاست.

برای گاوصندوق های اداری قفل های دیجیتال ایمن بسیار استفاده میشود. با استفاده از قفل های دیجیتالی امکان استفاده چندین نفر از یک گاوصندوق وجود دارد و این موضوع میتواند تا حدودی امنیت گاوصندوق را نسبت به گاوصندوق های مجهز به سیستم های بیومتریک کاهش دهد.

برای کارخانجات و مراکز صنعتی استفاده از قفل های مکانیکی گزینه مناسبی است.

برای گاوصندوق های اسلحه استفاده از قفل های اثر انگشتی توصیه میشود. زیرا محتویات این گاوصندوق حساس است و نباید توسط هر کسی باز شود.

به طور کلی استفاده از قفل های مکانیکی برای گاوصندوق های خانگی و گاوصندوق هایی که زیاد در معرض دید افراد بیگانه قرار ندارد مناسب تر است.

استفاده از قفل های دیجیتالی برای گاوصندوق هایی که قصد دارید امنیت بالاتری نسبت به گاوصندوق های مجهز به قفل مکانیکی داشته باشند توصیه میشود. همچنین اگر میخواهید چندین نفر قابلیت استفاده از یک گاوصندوق را داشته باشند و در عین حال ایمنی بالایی داشته باشد قفل های دیجیتالی مناسب کاربرد مورد نظر شما هستند.

قفل های اثر انگشتی برای استفاده یک نفر از گاوصندوق ساخته شده که امنیت بالایی دارد. این قفل ها از حسگر جریان خون برای تشخیص اثر انگشت استفاده میکنند و ایمنی گاوصندوق را 10 برابر گاوصندوق های دیجیتالی میکنند.

فیلم قفل گاوصندوق

خرید قفل خرید قفل خرید قفل آی قفل

سوالات متداول

انواع قفل گاوصندوق در ایران کدامند؟

در ایران قفل مکانیکی، قفل دیجیتالی، قفل اثر انگشتی، قفل بیومتریک و قفل زماندار برای گاوصندق تولید و به فروش میرسد.

قیمت قفل گاوصندوق چقدر است

قیمت قفل مکانیکی گاوصندوق ارزان تر از قفل دیجیتالی میباشد. رتبه بندی قفل های گاوصندوق از ارزان به گران عبارتند از قفل مکانیکی، قفل دیجیتالی، زماندار، اثر انگشتی، بیومتریک.

خرید قفل خرید قفل خرید قفل آی قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل آی قفل

خرید قفل خرید قفل خرید قفل آی قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل آی قفل

آی قفل
ارسال دیدگاه