خرید قفل|معرفی انواع قفل درب آپارتمان

خرید قفل

خرید قفل|معرفی انواع قفل درب آپارتمان

قفل درب آپارتمانقفل درب آپارتمان یکی از مهمترین عوامل در حفظ امنیت آپارتمان است. این روزها انواع مختلفی از قفل آپارتمان به بازارها عرضه میشود که بسیاری از آنها از کیفیت و ایمنی بالایی برخوردار میباشند. امنیت یک قفل نه تنها برای درب ورودی بلکه برای درب های دیگر خانه مانند درب اتاق خواب ها و سرویس بهداشتی نیز اهمیت دارد. در این مقاله قصد داریم شما را با انواع قفل آپارتمان و قفل درب ضد سرقت آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

انواع قفل درب آپارتمان

از مهمترین قفل های درب آپارتمان میتوان به قفل درب سوئیچی، قفل مخصوص سرویس بهداشتی، قفل های کمکی، قفل غلطکی، قفل کلید، قفل شاخدار، قفل استخری و قفل درب ضد سرقت اشاره کرد. قفل های درب سوئیچی در پهنای متفاوتی ساخته میشوند و برای نصب بر روی انواع درب چوبی، آهنی و … مناسب میباشند. قفل مخصوص سرویس بهداشتی بر روی انواع درب آلومینیومی و چوبی نصب میشود و درب های کمکی نیز قفل های فاقد دستگیره هستند که به عنوان قفل های مازاد در کنار قفل های دستگیره دار نصب شده و امنیت آن را دو چندان میکنند.

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفلقفل درب آپارتمانخرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

قفل غلطکی برای نصب در داخل درب کمد کتیبه کاربرد دارند. قفل کلید نیز در پهنای متنوع ساخته شده و در قیمتهای بسیار مناسبی به فروش میرسند. قفل شاخدار نیز برای نصب بر روی درب های ریلی بهترین گزینه هستند. قفل های استخری نیز نوعی قفل برقی بوده که برای نصب بر روی انواع درب کمدهای استخری و برای مغازه های طلافروشی کاربرد دارند.

قفل درب ضد سرقت

قفل های درب ضد سرقت ایمن ترین قفل های درب آپارتمان هستند که طبق آخرین فناوری های امنیتی ساخته و روانه بازارهای جهانی شده اند. در ادامه انواع قفل درب ضد سرقت را برای شما معرفی کرده ایم.

انواع مختلف قفل ضد سرقت

قفل های ضد سرفت معمولا در دو نوع کلی قفل های کلیدی و هوشمند تقسیم بندی میشوند که شما میتوانید با توجه به نیاز و بودجه مالی خود یکی از انواع این قفل ها را برای خانه خود انتخاب کنید.

قفل کلیدی ضد سرقت

قفل کلیدی ضد سرقت قفل هایی کامپیوتری هستند که کپی کردن آنها توسط سارقین غیرممکن است. این قفل ها مجهز به کلیدهای فرعی و اصلی هستند و باز کردن آنها بدون وجود کلید امری بسیار مشکل و زمان بر است. از آنجایی که در جریان یک سرقت زمان بسیار مهم است اغلب سارقین در صورت مشاهده این قفل ها از سرقت منصرف خواهند شد.

قفل درب آپارتمانخرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

قفل های هوشمند ضد سرقت

قفل های هوشند مدرن ترین و ایمن ترین قفل های درب ضد سرقت هستندکه بالاترین ضریب ایمنی را به کاربران خود ارائه میدهند. این قفل ها را میتوان به سایر سیستم هوشمند خانه متصل کرده و سناریوی هوشمند مورد نظر را برای آنها تعریف نمود. قفل های هوشمند در انواع مختلفی مانند قفل های کارتی، رمزی و اثر انگشتی تقسیم بندی میشوند. برای باز کردن این قفل ها به هیچ کلیدی نیاز نخواهید داشت و در نتیجه از دردسرهای حمل کلید به دور خواهید بود. باز و بسته شدن این قفل ها به صورت خودکار است و شما میتوانید در غیاب خود از امنیت خانه اطمینان داشته باشید.

برای خرید یک قفل آپارتمان باید به چه نکاتی توجه کرد؟

برای خرید قفل درب آپارتمان خود باید بسیار حساس باشید زیرا کیفیت قفل درب مهمترین المان در تامین امنیت حریم خانه شماست. برای انتخاب یک قفل ایمن و باکیفیت برای درب خانه باید عوامل زیادی مانند وزن، ضخامت بدنه و ابعاد آن و اندازه درب را در نظر داشته باشید. درب های آپارتمان معمولا از جنس چوبی، فلزی، معمولی و ضد سرقت هستند که باید برای هر کدام از آنها بهترین قفل را انتخاب نمود. ظاهر یک قفل هیچ ارتباطی با کیفیت آن ندارد بنابراین برای خرید یک قفل باید ایمنی و پیچیدگی آن را در نظر بگیرید. مهمترین نکاتی که در هنگام خرید یک قفل درب باید در نظر بگیرید عبارتند از:

امنیت یک قفل

بدون شک امنیت یک قفل مهمترین و با ارزشترین ویژگی آن است. بسته به این که قفل را برای چه نوع دری انتخاب میکنید اهمیت ایمن بودن آن متفاوت است. برای مثال امنیت درب اصلی ورودی بسیار مهم است بنابراین قفلی که برای این درب انتخاب میکنید باید ایمن تر از قفل درب آپارتمان و درب های داخلی ساختمان یا مجتمع شما باشد.

قفل درب باید محکم و مقاوم باشد!

مقاومت و استحکام قفل ها مخصوصا برای قفل درب ورودی ساختمان بسیار مهم است. قفل های محکم به راحتی شکسته نمیشوند و از حریم خانه به خوبی حفاظت میکنند.

یک قفل استاندارد دارای ضمانت نامه است:

وقتی میخواهید یک قفل ایمن و باکیفیت برای درب خانه خود بخرید حتما از فروشنده در مورد ضمانت نامه و یا گارنتی قفل بپرسید. قفل های دارای ضمانت نامه ممکن است کمی گران باشند اما در دراز مدت از نظر اقتصادی به صرفه تر خواهند بود.

قفل درب آپارتمان

خرید قفل با توجه به آب و هوا

وقتی میخواهید برای درب ساختمان خود قفل انتخاب کنید باید به آب و هوای شهری که در آن زندگی میکنید نیز توجه کنید. شما باید یک قفل را با توجه به میزان دمای محیط، رطوبت و عوامل محیطی دیگر انتخاب کنید. مثلا برای مناطق سردسیر یا گرمسیر باید قفل هایی با دوام بالا و مقاومتر انتخاب کنید.

اندازه درب

آخرین نکته ای که در خرید قفل درب باید به آن توجه کنید تناسب قفل با ابعاد درب است. یک قفل باید از نظر اندازه، ضخام ، چهارجوب درب و محل نصب با درب همخوانی داشته باشد. توجه داشته باشید که خرید و نصب یک قفل نامتناسب با ویژگی های درب، ایمنی را به شدت کاهش داده و خطر وود غیر مجاز و سرقت را افزایش میدهد.

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

آی قفل
ارسال دیدگاه