خرید قفل|انواع قفل های اتاق فرار

خرید قفل|انواع قفل های اتاق فرار

بعد از آشنایی شما با اسکیپ روم یا اتاق فرار حالا نوبت آن است تا شما با قفلها یی که به صورت متداول داخل اتاق فرار قرار دارند آشنا شوید.
درسته که هر یک از بازیها با سناریوهای مختلف ساخته می شوند ولی غالبا 50 درصد قفلهای استفاده شده در آنها یکسان می باشد و در صورتی که داخل بازی از قفل خاصی استفاده شده باشد  مطمئنا گیم مسترها قبل از بازی، نحوه عملکرد آنها را برای شما توضیح خواهند داد و یا احتمالا باید انتظار داشته باشید که دستور عمل قفل مربوطه داخل بازی وجود داشته باشد.
آشنایی با این قفلها باعث می شود که شما در زمان بازی خود صرفه جویی کنید و وقت کافی برای حل معماهای اتاق فرار را داشته باشید.
بعد از معرفی هر یک از قفلها، موارد خاصی که گیم مسترها با آنها سروکار داشته اند را در قالب  “نکته گیم مستر ” بیان میکنیم. این نکات، بر گرفته از تجربیات گیم مستر های مجموعه اسکیپ هوم می باشد و توجه به آنها  باعث  می شود که تجربه بهتری در زمان مواجهه  با این مدل قفلها داشته باشید.

1 – قفلهای کلیدی

تقریبا میشه گفت ،هیچ بازی اتاق فراری نیست که داخل آن از این نوع قفل استفاده نشده باشد . این نوع قفل با شکل و شمایل و اندازه های مختلف داخل بازیها قرار دارند و قالبا طراحان اتاق فرار کلید این قفلها را  در جایی مثل زیر گلدون ، داخل کتاب ، داخل کمد و .. مخفی می کنند.
بعد از پیدا کردن کلید با توجه به اندازه و شکل آن می توان حدس زد که مربوط به کدام قفل می باشد و از طریق آن، قفل مربوطه را باز کرده و وارد مرحله بعد بازی شوید.

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

2 – قفلهای عددی

قفلهای عددی نیز همانند قفلهای کلیدی از پر کاربردترین قفلها داخل بازی های اتاق فرار می باشند که بسته به نوع آن، معمولا نیاز به وارد کردن 3 تا 5 رقم بر روی آنها می باشد . بر روی قفلهای عددی  یک شیار یا علامت تعبیه شده که شما باید اعداد مورد نطر را بر روی آنها تنظیم کنید تا قفل باز شود.
ترتیب اعداد بر رو ی این قفلها مهم و نحوه وارد کردن اعداد بر روی آنها از سمت چپ به راست و یا از بالا به پایین می باشد.

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

3 – قفلهای دیجیتال

قفلهای دیجیتال از سری قفلهای عددی می باشند که برای باز کردن آن نیاز به اعدادی با ترتیب مناسب             می باشد.
تعداد ارقامی که باید بر روی آن وارد کنید از طریق دستور العمل آن که قالبا به صورت (****) چهار رقمی یا (*****) پنج رقمی در کنار قفل مربوطه تعبیه شده مشخص می گردد و باید در نظر داشته باشید که پس از وارد کردن اعداد، کلید تایید را که به صورت کلمه اینتر و یا حرف .. می باشد را بر روی آن وارد کنید.
این نوع قفل در ابعاد و طرحهای مختلف ساخته شده و مرسوم ترین آن سیف باکسهای هتلی می باشند.

خرید قفل خرید قفل خرید قفل

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

4 – قفلهای دکمه ای

این مدل نیاز به چهار رقم عدد دارد که بر خلاف قفلهای دیگر ترتیب در آن اهمیتی ندارد و برای وارد کردن رمز بر روی آن باید 4 عدد مورد نظر را بر روی این قفل فشار دهید و سپس از ضامن پایین آن برای باز کردن قفل استفاده کنید.
در صورتی که عدد اشتباه وارد کرده باشید، فقط لازم است از سمت پشت آن مجدد عدد را فشار داده و به حالت عادی بر گردانید و عدد مناسب را بر روی آن وارد کنید.

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

5 – قفلهای جهت دار

این نوع قفلها در اتاقهایی فرار با درجه سختی بالا قالبا استفاده می شه و علت اون نحوه باز کردن این قفل است که شاید اگر برای بار اول با آن مواجه بشید و حتی رمز درست آن را داشته باشید برای شما باز کردنش زمان بر باشد.
برای باز کردن این قفلها شما نیاز به تعدادی جهت دارید و باید به این نکته توجه داشته باشید که در صورتی که رمز را اشتباه وارد کنید نیاز به ریست کردن دارد و این کار از طریق دو بار فشردن قسمت بالای این قفل به سمت داخل می باشد .

خرید قفل خرید قفل خرید خرید قفل

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

انواع قفل های اتاق فرار + (راهنمای باز کردن قفلها)

انواع قفل های اتاق فرار از نظر شکل ظاهری و نحوه باز کردن را می توان در گروه های مختلفی تقسیم بندی نمود. یکی از مهم ترین و اصلی ترین ترفندهای اتاق فرار آشنایی با این قفل ها و نحوه باز کردن آنها قبل از بازی می باشد که باعث میشود مدیریت زمان بهتری داشته باشید.

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

قفل های کلیدی اتاق فرار

یکی از رایج ترین انواع قفل اسکیپ روم که با نحوه باز و بسته شدن آن همگی آشنا هستیم، قفل های معمولی می باشند که دارای کلیدهای مخصوص می باشند. با توجه به نوع سناریوی پیاده سازی شده برای اتاق فرار ممکن است کلید در بخش های مختلفی از اتاق جاسازی شده باشد و شما به عنوان سرنخ باید بدنبال آن باشید. این قفل ها دارای کلیدهای منحصر به فردی بوده و در مراحل مختلف بازی اگر با تعداد متعددی از آنها روبرو شدید، لازم است برای هر یک کلید مخصوص به خودش را پیدا نمایید.

قفل های عددی اتاق فرار

از اصلی ترین کارهایی که لازم است در گام های مختلف بازی انجام دهید، جستجوی سرنخ های مختلف بوده و در نهایت با کنار هم قرار دادن آنها به رمز عبور دست پیدا خواهید کرد. رمزهای ارائه شده برای بازی ها ممکن است مجموعه ای از اعداد باشند که روی قفل باید به ترتیب از چپ به راست تنظیم شوند و در شیار مربوطه رمز به شکل صحیح قرار گیرد. قفل های عددی از دیگر نمونه های پرکاربرد در اسکیپ روم ها می باشند که به مدل های مختلفی ارائه شده و کافیست رمز را به درستی وارد نمایید تا حلقه آن از جای خود خارج شده و فقل باز شود. این قفل های کاربرد بسیار زیادی داشته و در اغلب اتاق فرارهای تهران و سایر شهرها مورد استفاده قرار میگیرد.

قفل های عددی اتاق فرار

قفل های حروفی اتاق فرار

نوع دیگری از این قفل ها دارای رمزهایی می باشند که از مجموعه ای از حروف تشکیل شده اند. قفل های حروفی مانند قفل های عددی اتاق فرار بوده و باید بتوانید حروف را از بخش های مختلف بازی و با حل کردن معماها حدس بزنید و از چپ به راست با چرخاندن حلقه های روی قفل، حروف مورد نظر روی شیار قرار گیرند. توجه داشته باشید که بعد از تنظیم رمز اگر قفل باز نشد، حلقه بالا و پایین قفل را همزمان فشار دهید تا باز شود.

قفل های حروفی اتاق فرار

قفل دیجیتال اسکیپ روم

از دیگر انواع قفل های اتاق فرار می توان به قفل های دیجیتال اشاره نمود که استفاده از آنها با محدودیت هایی در تعداد دفعات وارد کردن رمز اشتباه روبرو می باشد. در این نوع قفل لازم است به اعداد رمز در طی بازی دست پیدا کنید و به ترتیب آنها را روی صفحه مربوطه وارد نموده و در نهایت روی دکمه OK کلیک کنید. نکته مهم اینکه، حواستان به تعداد دفعات وارد کردن رمز باشد، چون ممکن است روی دستگاه محدودیت گذاشته شده باشد و پس از تعداد مشخصی از دفعات ورود رمز، دستگاه تا ۵ دقیقه رمز قبول نکند. در این شرایط قطعا زمان زیادی را از دست خواهید داد، پس پیشنهاد میکنیم استرس خودتان را کنترل نموده و با آرامش به جواب درست رمز دست پیدا کنید.

قفل دیجیتال اسکیپ روم

قفل جهت دار اسکیپ روم

همان طور که از نام این نوع قفل مشخص است، روی قسمت چرخان قفل جهت های بالا، پایین و چپ و راست مشخص شده است. یکی از مهم ترین نکات در استفاده از این قفل ها این است که اگر رمز را چند مرتبه اشتباه وارد کنید، دستگاه رمز قبول نمیکند و کافیست حلقه بالایی آن را دو مرتبه پشت سر هم به پایین فشار دهید. سپس لازم است بر اساس رمزی که به آن با پیدا کردن سرنخ ها دست پیدا کرده اید، حلقه متحرک را در جهت مناسب بچرخانید.

قفل جهت دار اسکیپ روم

قفل دکمه ای یا پترن

همان طور که از نام این نوع فقل مشخص است، برای باز کردن آنها نیاز به طرح یا پترن می باشد. قفل های دکمه ای از چند کلید دارای شماره تشکیل شده اند و لازم است بر اساس رمز دکمه های مربوطه به پایین فشار داده شوند. نکته مهم اینکه، ترتیب فشار دادن دکمه ها در این نوع قفل اهمیت ندارد و مهم این است که تمام حروف به پایین باشند.

قفل دکمه ای اسکیپ روم

قفل های مغناطیسی اتاق فرار

اگر تجربه بازی در ترسناک ترین اتاق فرارهای اروپا را داشته باشید، قطعا با نوع خاصی از قفل ها مواجه شده اید که مغناطیسی می باشند. برای باز کردن این قفل ها نیاز به رمزهای عددی و حروف ندارید، بلکه باید بتوانید کلیدهای مخصوص آنها را که تخت و بدون شیار می باشد را در اتاق جستجو نمایید. پس از پیدا کردن کلید مخصوص آن را در شیار قفل قرار دهید تا باز شود.

قفل های مغناطیسی اتاق فرار

خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل خرید قفل

آی قفل
ارسال دیدگاه